Nieśmiertelne staruszki z siateczkami zabrały się za przechodzenie trzypasmówki. To była droga niczym na cmentarz

Nieśmiertelne staruszki z siateczkami zabrały się za przechodzenie trzypasmówki. To była droga niczym na cmentarz

Podaj dalej

Niektóre osoby tak po prostu mają, że wydaje im się, iż są nieśmiertelne – tak ja te nieśmiertelne staruszki. Wybrały się one na spacer, który mógł je zaprowadzić wprost na cmentarz. Bo ciężko nazwać to inaczej patrząc jak wolno przechodziły przez trzypasmową drogę w niedozwolonym miejscu.

Nieśmiertelne staruszki urządziły sobie wyścig żółwi

niesmiertelne staruszki

To było niezwykle nieodpowiedzialne zachowanie. Zwłaszcza że mówimy o osobach niezwykle dojrzałych i wydawałoby się odpowiedzialnych. Ale życie już nie raz pokazało, że osoby słusznej daty dość lekko podchodzą do tematów bezpieczeństwa na drodze – mając na myśli takie przypadki jak tutaj.

Ciężko je wszystkie jednak wrzucać jednak do jednego worka. Czasem to po prostu wynika z lenistwa, a czasami po prostu z sytuacji zdrowotnej. Krótko mówiąc, ciężko im dojść do przejścia, na pasy czy tak jak tutaj wspiąć się na przejście. Rzeczna jasna w przepisach prawa to nic zmienia.

Takie przebieganie, czy jak w tym przypadku przechodzenie, jest po prostu skrajnie nieodpowiedzialne. Stwarza to ogromne zagrożenie na drodze, co w tym przypadku widać czarno na białym.

Tragedia o krok

W tym przypadku kierowca musiał ratować kobietę gwałtownie hamując, doprowadzając do utraty kontroli nad pojazdem. Druga z kobiet miała znacznie więcej rozumu od koleżanki i dość wcześnie zwątpiła w przechodzenie w taki sposób na drugą stronę jezdni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News