Niesamowite! W Polsce powstała droga z której nie można wyjechać bez mandatu

Niesamowite! W Polsce powstała droga z której nie można wyjechać bez mandatu

Podaj dalej

W Kielcach istnieje miejsce, które jak nazywa bohater nagrania jest ”pułapką czasoprzestrzenną”. Wjeżdżając w ul. Jurajską tak naprawdę nie ma możliwości wyjechać z niej nie łamiąc przepisów ruchu drogowego. Co za tym idzie mandat jest gwarantowany. Sytuacja niewątpliwie bez precedensu i aż ciężko zrozumieć, kto to zaprojektował i kto się pod tym podpisał.

Zakupy? No to mandat gwarantowany

mandat droga zakazd wjazdu

Z miejsca o którym mowa są tylko dwie drogi wyjazdu. Przy każdym z nich znajdują się znak B-2, a więc zakaz wjazdu. Mało tego – przy jednym z nich są aż trzy tego typu znaki, co już niewątpliwie musiał zaprojektować jakiś geniusz. Intencje miał zapewne dobre – chciał zadbać o bezpieczeństwo.

Sztuka jednak nie polega na ilości, a mądrości. W tym przypadku ewidentnie tego zabrakło. Gdyby policja ustawiła się z jednej strony bądź drugiej, można w bardzo szybkim tempie wyrobić dzienną normę wręczenia mandatów, a następnie zjeść sobie pączka i uciąć długą drzemkę. Funkcjonariusze jednak mają świadomość, jaką patologię ktoś zaprojektował w tym miejscu.

Nie zmienia to jednak faktu, że wpływa to na ogólne bezpieczeństwo w tym miejscu. A co za tym idzie, należy jak najszybciej wprowadzić odpowiednie poprawki. Miło by było również, gdyby osoby za tym stojące zostały pociągnięte do odpowiedzialności. Narażają one bowiem bezmyślnie inne osoby na niebezpieczeństwo.

jurajska plaza

Droga bez wyjazdu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News