Nie trzymaj kluczyków do samochodu w tym miejscu! Policja apeluje do kierowców

Nie trzymaj kluczyków do samochodu w tym miejscu! Policja apeluje do kierowców

kradziez samochod zlodziej

Podaj dalej

Kierowcy, miejcie się na baczności i z większą uwagą zwracajcie uwagę na to, gdzie odkładacie kluczyki do samochodu. Policja nie ma pod tym względem żadnych wątpliwości – może to uchronić danego właściciela przed kradzieżą jego auta. Niestety Polacy wciąż bagatelizują tego typu problem. Dlaczego? Bo wydaje im się, że ich to nie dotyczy. A tak dzieje się do czasu, aż w końcu na nich przyjdzie czas.

Policja prosi o rozważniejsze dbanie o kluczyk do samochodu

Większość kierowców w Polsce przechowuje kluczyk do auta tuż przy drzwiach wejściowych. Złodzieje doskonale o tym wiedzą, dlatego też tak popularna jest w ostatnim czasie metoda kradzieży samochodu na tzw. walizkę. Tylko w ostatnich dniach przekonali się o tym m.in. właściciele dwóch samochodów marki Audi. Jeden stracił swój pojazd jednego dnia, a kolejny sąsiad dwa dni później.

Obie kradzieże wyglądały niemal identycznie – podobnie zresztą jak każda stosowana na tę metodę. Policja w związku z tymi, jak i innymi kradzieżami apeluje, aby nie pozostawiać kluczyków pobliżu drzwi wejściowych. Chociaż warto mieć na uwadze, że i inne miejsca mogą być nieodpowiednie. „Walizka” może ściągnąć sygnał przez ścianę niemal z każego miejsca, choć wiele zależy od tego jak wygląda nasz dom.

Jak zatem najlepiej się chronić? Kupując specjalne etui, które sprawia, że kradzież sygnału z pilota jest niemożliwa. Złodzieje wówczas nie będą w stanie zebrać sygnału i będą musieli się oddalić bez łupu. Warto zatem pomyśleć o takiej inwestycji, jeżeli jesteśmy posiadaczami drogiego i markowego pojazdu. Skoro stać kogoś na takie auto, powinno być i stać na jego ochronę. A jak wiadomo koszt takiego etui jest niewielki. Wystarczy tylko trochę chęci do tego, aby zadbać o bezpieczeństwo.

Różne sposoby zabezpieczeń

Warto stosować różne metody zabezpieczeń w swoim samochodzie. Wszelkiego rodzaju blokady są jak najbardziej wskazane, aby mieć pewność, że nasz pojazd pewnego dnia nie zniknie z parkingu. Problem metody na walizkę tyczy się głównie domów, gdzie najłatwiej wyłapać i ukraść sygnał. Wtedy nawet brama do wjazdu/wyjazdu może nie pomóc, bo dla złodziei otwarcie jej to żaden problem. Świadomy kierowca to taki, który nie tylko wykupi AC, ale taki który potrafi zadbać o to w co zainwestował niemałe pieniądze.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News