Nie jeździsz na LPG? Szybko zaczniesz. Tyle pieniędzy oszczędzają kierowcy na każdym tankowaniu i kilometrze

Nie jeździsz na LPG? Szybko zaczniesz. Tyle pieniędzy oszczędzają kierowcy na każdym tankowaniu i kilometrze

lpg-paliwo-ceny-paliw

Podaj dalej

Kto ma samochód na LPG ten wie, że żyje! Paliwo to jeszcze nigdy nie było tak opłacalne, jak jest w ostatnim czasie. Nie straszna mu nawet wyższa cena, niż ta którą długo funkcjonowaliśmy przed laty. Jako paliwo alternatywne udowadnia, że nie tylko w na co dzień, ale i w kryzysie, pozwala na bardzo duże oszczędności. Obecnie mierzymy się z rekordowymi, które zostają nam w kieszeni.

Nie masz LPG? Jesteś gapa!

LPG autogaz ceny
fot. freepik

Obecny moment jest najlepszym na to, aby decydować się na założenie instalacji gazowej w samochodzie. Dziś trudno zrozumieć ludzi, którzy wciąż całkowicie omijają takie rozwiązanie. Także planując zakup samochodu nie powinno się wybiegać poza inne, niż te które oferują jazdę na autogaz. To po prostu szalona oszczędność, której wielu do dziś nie potrafi zrozumieć i przypisuje do tego różne legendy.

LPG swoją ceną nigdy nie zawodziło i nie zawodzi także teraz. Kiedy benzyna i diesel drożeją dochodzi do sytuacji, w której autogaz jest w rekordowej różnicy ceny między tymi paliwami. Niedawno padł rekord, bowiem benzyna była średnio droższa powyżej 3,70 zł/l, a niebawem powinna być ona jeszcze większa. To ponad dwa razy więcej pieniędzy na każdym litrze.

Tym samym opłacalność jazdy na gazie staje się jeszcze większa. Za te same pieniądze można np. przejechać więcej kilometrów, pozostawić pieniądze na przegląd, zwrócić sobie za instalację. A jeżeli już wszystko mamy z głowy, to po prostu oszczędzać i cieszyć się jazdą, bo to setki kilometrów więcej na drodze, niż ci którzy tankują diesel czy benzynę.

autogaz lpg gaz
fot. freepik

4 złote różnicy

Lada moment różnica w cenie powinna wynieść ponad 4 złote. Choć trzeba pamiętać, że na niektórych stacjach już taka różnica jest, o ile nie patrzy się na średnią. LPG można zatankować za 3,29 zł/l, a benzyna kosztuje już ponad 7,50 zł/l. Gołym okiem widać, że czwórka z przodu nie tylko została przekroczona, ale jest to bardzo wyraźne przekroczenie.

Nie powinno być zatem wątpliwości, kto w aktualnej sytuacji jest zwycięzcą tankowania. Instalacja gazowa ma to do siebie, że zawsze jest na topie. Widać to tylko bardziej lub mniej w różnych sytuacjach, które dzieją się na świecie. Koniec końców to zawsze oszczędność dla kierowców, którzy powinni korzystać z takiego rozwiązania.

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News