Nawet jeżdżąc bez Google Maps nieustannie podajemy swoją lokalizację? Kontrowersje związane z gigantem

Nawet jeżdżąc bez Google Maps nieustannie podajemy swoją lokalizację? Kontrowersje związane z gigantem

nawigacja google maps

Podaj dalej

Czy wszyscy użytkownicy smartfonów są śledzeni przez Google, nawet jeżeli ci nie wyrażają na to zgody? Na to pytanie próbują odpowiedzieć w Stanach Zjednoczonych, a wszystko za sprawą prokuratora generalnego z Arizony. To on wytoczył ciężkie działa w kierunku światowego giganta, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie. GPS, nawigacja, Google Maps, czy te rzeczy w ogóle są potrzebne do tego, aby nas śledzić?

Kontrola nawet bez Google Maps i innych funkcji?

Pozew tyczy się znalezienia odpowiedzi na to, czy Google nielegalne śledzi użytkowników smartfonów z Androidem bez ich wiedzy. Miało to następować nawet w momencie, kiedy była wyłączona funkcja zapisywania lokalizacji. Cały czas w tej sprawie stawiane są pytania i szukane odpowiedzi.

Dużo mogą wnieść w sprawę zeznania Jen Chai, pełniącej funkcję starszej menedżer do spraw produktów w Google. Miała ona nie posiadać wiedzy, w jaki sposób złożona jest sieć ustawień prywatności współdzielonych między jej firmą i innymi podmiotami. Wiedzy na ten temat nie mieli nawet pracownicy.

”Czyli nie ma sposobu, aby przekazać lokalizację do aplikacji innej firmy z pominięciem Google’a? To nie brzmi jak coś, co chcielibyśmy zobaczyć na pierwszej stronie New York Times.’’ – cytuje słowa kobiety KomputerSwiat.pl

Czy podróżując jesteśmy cały czas śledzeni?

Google odpowiada na te i wszelkie inne zarzuty. ”Prokurator generalny Arizony Mark Brnovich i nasi konkurenci prowadzący ten pozew zrobili wszystko, co w ich mocy, aby źle scharakteryzować nasze usługi. Od zawsze wbudowujemy funkcje prywatności w nasze produkty i zapewniamy solidną kontrolę danych o lokalizacji. Z niecierpliwością czekamy na wyjaśnienie sprawy.”

Niewątpliwie to jedna z bardziej medialnych spraw w ostatnim czasie, która ciekawi wiele osób na świecie. Jej zakończenie jednak nie nastąpi zapewne zbyt szybko. Mimo wszystko nikt nie powinien mieć obaw, korzystając we wszelaki sposób ze swojego smartfona.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News