Naprawa samochodu pobija wszelkie rekordy. Jest drogo? Lada moment nie będzie opłacało się naprawiać wielu aut

Naprawa samochodu pobija wszelkie rekordy. Jest drogo? Lada moment nie będzie opłacało się naprawiać wielu aut

naprawa samochodu warsztat

Podaj dalej

Jedną z najgorszych rzeczy jaka może przytrafić się kierowcy, to naprawa samochodu. Niestety nigdy nie wiadomo kiedy nastąpi awaria, co się zepsuje i co najważniejsze – ile będzie to kosztowało. A niestety ta ostatnia rzecz nieustannie rośnie i to w zastraszającym tempie. Na domiar złego w najbliższych miesiącach ceny usług i części będą stale rosnąć.

Przerażająca naprawa samochodu

naprawa samochodu czesci
fot. freepik

Dziś pozostawiając auto w warsztacie wiadomo, że czego by się nie tyczyła usterka, to jej usunięcie będzie kosztowne. Naprawa samochodu cały czas drożeje, a wszystko m.in przez rosnące koszty utrzymania działalności w naszym kraju. Właścicielom nieustannie rosną koszty – czy to utrzymania pracownika, czy to samego lokalu. To wszystko przerzucana jest na kierowców.

A do tego wszystkiego dochodzą również rosnące ceny samych części. Po tym względem także nie ma dobrych informacji, a wiadomo, iż będą tylko grosze. Przez wojnę zakłócone są mocno łańcuchy dostaw. Dodatkowo wiele surowców do bardzo wielu rzeczy były kupowane od Rosjan, a  teraz przez liczne embarga jest to niemożliwe. Niebawem przełoży się to znacząco na ceny i dostępność.

Kto ma starszy pojazd i przyjdzie mu go naprawiać, może stanąć bardzo ciężkim dylematem. Czy, aby na pewno jest sens dużego wydatku i czy nie lepiej zdecydować się po prostu na sprzedaż lub zezłomowanie auta. Naprawa samochodu może często przekraczać jego wartość bądź być jej bardzo bliska. A przecież nie wiadomo, co zepsuje się znów za kilka dni czy miesięcy.

naprawa samochodu mechanik
fot. freepik

Stare auta będą mieć problem

Wzrosty cen odczują wszyscy, ale najbardziej dotkliwie ci którzy mają wiekowe auto. To właśnie w takich pojazdach dochodzi najczęściej do awarii i najczęściej statystycznie odwiedzają one warsztat. Mechanicy wiedzą to doskonale i często też stoją przed trudną decyzją. Chodzi o to czy po prostu nie poinformować kierowcę, że naprawa samochodu nie ma w tym przypadku już sensu.

Kupując samochód trzeba obecnie się dwa razy zastanowić czy to dobra decyzja. Zdecydowanie lepiej wydać większa sumę na początku, sprawdzić dobrze potencjalny pojazd na warsztacie, niż pakować się w kłopoty. Później może okazać się tak, iż płacąc mniej za auto, wszystko trzeba będzie zwrócić z nawiązką u mechanika. A takich kłopotów współcześnie lepiej nie życzyć nikomu.

naprawa samochodu ceny
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News