Najczęściej wystawiane samochody używane na sprzedaż w Polsce. Jaka jest ich średnia cena? Na twoją kieszeń!

Najczęściej wystawiane samochody używane na sprzedaż w Polsce. Jaka jest ich średnia cena? Na twoją kieszeń!

kupno uzywanego samochodu diesel

Podaj dalej

Kierowcy kupujący samochody używane niewątpliwie mają w czym przebierać, szukając tego właściwego auta dla siebie. Wśród wszystkich pojazdów jest jedna pewna grupa pojazdów, których na rynku jest najwięcej. W dużej mierze wynika to z faktu, że te samochody są po prostu chętnie kupowane. A skoro jest na nie popyt, musi być i podaż. Czy jednak w tym trendzie może być coś niepokojącego?

Jakie samochody używane są najczęściej ogłaszane

Dokładną analizę w tym temacie przeprowadziło AAA Auto, dodatkowo informując o medianie ceny, a także roku. Najwięcej ofert na rynku związanych jest z modelem Opel Astra, którego średni wiek szacowany jest 12,6 lat, a koszt na 15 500 złotych. To typy samochód na polską kieszeń, który cieszy się uznaniem i dobrymi rekomendacjami od użytkowników.

Na drugim miejscu znalazło się Audi A4, gdzie tutaj cena wynosi 19 999 złotych, natomiast wiek to aż… 14,8 lat. Tutaj jednak jak wiadomo z innych źródeł, po ten samochód najchętniej sięgają młodzi kierowcy oraz mężczyźni. Często jest to ich pierwsze auto, w dodatku wymarzone do lansu i chwalenia się przed innymi. Oczywiście największym atutem jest duża pojemność silnika i moc na drodze.

Niemal identycznie wygląda sytuacja w przypadku BMW 3, które znalazło się na trzecim miejscu wśród najczęściej pojawiających się na rynku. 20 000 złotych i 14,7 lat tak wygląda średnia w przypadku tego pojazdu. To też pokazuje jedną rzecz, iż Polacy chętnie kupują samochody do kwoty 20 tysięcy złotych, bowiem ta kwota uważana jest przez nich za gwarancję pewnej jakości. Tej – wedle nich – nie mogą dać tańsze auta, do których potencjalnie trzeba więcej zapłacić za naprawy.

Pozostałe używane samochody jakie najczęściej możemy znaleźć

Poza miejscem na ”podium” znalazły się inne dobrze znane nam samochody, które często mijamy na drogach. Są to kolejno: Volkswagen Passat – 17 200 złotych / 13,7 (wiek auta), Volkswagen Golf – 16 600 złotych/ 13,6 (wiek auta), Ford Focus – 14 700 złotych / 12,5 (wiek auta), Skoda Octavia – 24 099 złotych / 10,4 (wiek auta), Opel Corsa – 10 500 złotych / 13,5 (wiek auta), BMW serii 5 – 32 900 złotych / 13,4 (wiek auta) i Ford Mondeo – 19 900 złotych / 12,5 (wiek auta)

Przerażać może średni wiek wszystkich tych samochodów, ale mediana ceny też o czymś tutaj świadczy. Kupujemy używany samochód tani, w miarę dobrym stanie, a jego wiek często pozostaje kwestią drugorzędną względem ceny. Z tego też powodu po kraju jeździ bardzo wiele ”kopciuchow”

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News