Nagranie z głośnego wypadku w Elżbietowie. Zginęło 5 osób w tym troje dzieci

Nagranie z głośnego wypadku w Elżbietowie. Zginęło 5 osób w tym troje dzieci

nagranie wypadek skrzyzowanie

Podaj dalej

Cała Polska została poruszona tragicznym wypadkiem, jaki miał miejsce we wtorek na trasie Klęka-Jarocin w Elżbietowie. Kobieta najprawdopodobniej nie zauważyła znaku STOP i wjechała rozpędzona na drogę z pierwszeństwem. Wpadła wprost pod rozpędzony ciągnik siodłowy z naczepą. Kierowca jadący za zestawem zarejestrował całe zdarzenie i posiada nagranie, które wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Nagranie z wypadku na DK 11

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało, zmarły natomiast osoby jadące osobówką – dwie dorosłe i troje dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Policja nie potwierdziła oficjalnie czy była to rodzina, choć wszystko na to wskazuje, że tak.

Na nagraniu widać, że prowadząca pojazd w ogóle nie zwolniła nawet przed znakiem STOP. Na bardzo dużej prędkości wjechała wprost pod maskę ciągnika siodłowego, który po zderzeniu wręcz zmiażdżył mniejszy pojazd.

Duża liczba wypadków w wakacje

Choć wakacje dopiero się zaczęły na drogach już zginęło wiele osób. Dobre warunki pogodowe, letni klimat sprawiają, że kierowcy ”zapominają” o bezpiecznej jeździe i przepisach ruchu drogowego. A wystarczy tylko chwila nieuwagi do tego, aby podróż zakończyła się tragicznie.

Z najnowszych danych wynika, że w zaledwie kilka dni wakacji doszło do 23 śmiertelnych wypadków.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News