Nagle wydech w samochodzie stał się głośniejszy? Nie można być spokojnym i tego zbagatelizować 

Nagle wydech w samochodzie stał się głośniejszy? Nie można być spokojnym i tego zbagatelizować 

wydech rura dzwiek

Podaj dalej

Wydech w samochodzie nigdy nie powinien być głośniejszy, niż gdy wyjeżdża on z salonu. I nie chodzi wyłącznie o dźwięk jaki może się z niego wydobywać, ale również o cały układ jego mocowania. Wszelkiego rodzaju stukania, pukania i inne odgłosy nie są niczym dobrym, a w konsekwencji prowadzą do powstania usterki.

Kontroluj kondycję jaką ma wydech

Cały układ jest jedną z istotniejszych rzeczy, jaka znajduje się pod naszymi nogami. Elementy mocowania prędzej czy później zawiodą w każdym samochodzie z racji jego użytkowania. Każdy nawet najmniejszy niepokojący odgłos dobiegający z dołu powinien być szybko eliminowany. Ich wymiana kosztuje grosze w porównaniu z tym, co może czekać nas później.

Producenci montuję układy wydechowe z nadwoziem sprężyście, czyli z wykorzystaniem tzw. poduszek gumowych. Wspomnianymi elementami sprężystymi w miejscach mocowania układu wydechowego są gumowe wieszaki wydechu. Z czasem tracą one swoje właściwości na skutek eksploatacji, procesu starzenia gumy czy po prostu uszkodzeń mechanicznych.

Jeżeli któryś z elementów mocowania zawiedzie, wtedy cały wydech w znacznie większym zakresie uderza o nadwozie. Mogą doprowadzić do uszkodzenia zawieszenia silnika, co jak już wiemy jest znacznie cięższym tematem dla każdego kierowcy.

O czym pamiętać?

Podobnie jak z innymi rzeczami w samochodzie, tak i tutaj wymienia się wspomniane gumowe zawieszki w komplecie. Nawet jeżeli inne wyglądają na dobre lepiej zdecydować się na taki krok. Wtedy mamy pewność, że z tym problemem będziemy mieli spokój na dobre kilka lat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News