Nadchodzi koniec wakacji. Co to tak naprawdę oznacza dla kierowców jeżdżących na benzynę, diesel i LPG

Nadchodzi koniec wakacji. Co to tak naprawdę oznacza dla kierowców jeżdżących na benzynę, diesel i LPG

kierowca mandat taryfikator

Podaj dalej

Kierowcy posiadający samochody z silnikami typu diesel bądź benzynowymi, odliczają już dni do końca wakacji. Zresztą tak jak wszyscy, bowiem okres urlopowy dla większości Polaków dobiega końca i nadchodzi szara codzienność. Choć patrząc na pogodę jaka była w te wakacje słowo ”szara” idealnie pasuje również tutaj. To tylko pokazuje, że trzeba bardziej spojrzeć na swój pojazd i przygotować go do tego co jeszcze przed nim.

Diesel, benzyna i LPG – zbliża się jesień

Patrząc jak czas szybko płynie, wielkimi krokami zbliżamy się do momentu o którym mówi się od dawna. A chodzi mianowicie o coroczną wymianę oleju oraz wszystkich filtrów. Jesień to niewątpliwie najlepszy moment na to, aby wykonać te czynności, bowiem jest to okres… przed zimą. Świeży olej, a także nowe filtry sprawią, że zdecydowanie w momencie gdy pogoda zacznie jeszcze bardziej robić psikusa, my już będziemy na nią przygotowani. A głównie chodzi o ujemne temperatury. Bo skoro teraz mamy 15 stopni, to kto wie ile będzie za dwa miesiące w środku nocy. A lepiej, żeby nasz benzyniak, a zwłaszcza diesel nie zawiódł o poranku.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest sprawdzenie stanu opon. Niestety ale to właśnie teraz będzie dochodziło do największej liczby kolizji, wypadków i innych zdarzeń drogowych. Głównie przyczyną będzie mokra nawierzchnia i zalegające na drogach liście. Stan opon jest zatem bardzo ważny, aby mieć gwarancję, że na łuku bądź zakręcie nie stracimy przyczepności. To właśnie w tym okresie powinno się inwestować wedle potrzeby w nowe ogumienie, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Większość osób ”dobija” jednak aktualne opony i w nowe inwestuje na wiosnę. To niestety ogromny błąd.

Dobry właściciel samochodu nie powinien zapominać również o tym co widać zewnątrz, a więc lakierze. Warto przygotować lakier na większe opady deszczu i nałożyć na niego chociażby wosk. To pozwoli utrzymać przez najbliższy okres pojazd w należytym porządku. Nie można zapominać również o tym co pod autem. Okres po wakacjach to dobry moment na konserwację pojazdu od dołu, aby zachować samochód w należytym stanie i nie narażać go na rdzę.

Obowiązków nie brakuje

Nie ma co się oszukiwać, że kierowcy mają wiele obowiązków, lecz większość z nich pomijają bądź po prostu bagatelizują i czekają na ostatni moment. Teraz naprawdę poświęcić więcej czasu na samochód, aby dobrze go przygotować do cięższych warunków z jakimi będzie się niebawem zmagał. Odkładnie wszystkiego na ostatnią chwilę nie jest dobrym rozwiązaniem.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News