Na kierowców czeka kilkaset tysięcy złotych i bardzo łatwo po nie sięgnąć. Niewiedza sprawia, że liczba chętnych zaskakuje?

Na kierowców czeka kilkaset tysięcy złotych i bardzo łatwo po nie sięgnąć. Niewiedza sprawia, że liczba chętnych zaskakuje?

kierowcow zmiana samochod

Podaj dalej

Bardzo duża suma pieniędzy czeka na kierowców i bardzo łatwo po nią sięgnąć. Już blisko 350 osób sięgnęło po łącznie 75 tysięcy złotych, a w puli pieniędzy jest jeszcze sporo. Na pieniądze czeka się bardzo krótko, bowiem do dwóch tygodni maksymalnie. Nie warto stracić tego, co tak naprawdę już raz bądź kilka razy niektórzy stracili.

Zwrot dla kierowców za parkowanie

benzyna diesel lpg ceny paliw cena obniżka okazja promocja
fot. freepik.com – josemiguelsangar

Za co są zwracane pieniądze? Chodzi o opłaty dodatkowe w wysokości 200 zł każda, które były nakładane przez kontrolerów na parkingach w Szczecinie. Za brak biletu parkingowego lub błędne jego wypełnienie trzeba było liczyć się z tak wysoką karą. Jak się jednak okazało kary nie były niesłuszne, przez nieprecyzyjne przepisy uchwały. Tym samym NiOL musi zwrócić kierowcom opłaty na wniosek kierowcy.

Dlatego też osoby, które kiedykolwiek płaciły tego typu karę bądź kary, mogą odzyskać pieniądze. Dla niektórych kierowców może to być dość pokaźna suma, jeżeli w życiu byli zobowiązani zapłacić tego typu grzywnę kilkukrotnie. Wnioski można składać zarówno w siedzenie, jak i online.

Wyrok w tej sprawie wydał Naczelny Sąd Administracyjny, który uchylił część uchwały rady miasta organizującej PPN-y. Oczywiście z wnioskiem nie ma co zwlekać, ale też nie ma co aż tak się śpieszyć. Na odzyskanie pieniędzy jest bowiem trzy lata, a więc zostało jeszcze sporo czasu. Kto wie, że płacił musi mieć w głowie, że trzeba w końcu odzyskać utracone pieniądze.

fotoradar mandat zdjęcie badania
freepik.com

.

.

.

kierowcow karta nalepka
fot. freepik

Problem z parkingami w innych miastach

W ostatnich latach nie brakowało kontrowersji, jeżeli chodzi o wiele parkingów w innych miastach. Wszystko przez nie do końca precyzyjne przepisy i regulaminy, a także to jak wyglądała praca osób zarządzających tego typu parkingami. Kary nie zawsze były słusznie nakładane, a często były wręcz naciągane.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News