Myjnia samochodowa bezdotykowa i najczęstsze błędy popełniane przez kierowców. Uważaj, bo robisz zapewne to samo!

Każdy kierowca minimum raz w miesiącu powinien odwiedzić takie miejsce jak myjnia samochodowa. Często jednak należy robić to częściej, aby zadbać nie tylko o wygląd samochodu, ale również o jego stan. A wbrew pozorom nie dla wszystkich mycie auta jest prostą i zrozumiałą rzeczą. Trzeba robić to naprawdę przemyślanie.

myjnia samochodowa bezdotykowa
Podaj dalej

Dogecoin osiągnął szczyt? Jak wygląda sytuacja nowej waluty?

Myjnia samochodowa na topie

Coraz większa świadomość kierowców wpływa na to, że coraz więcej otwiera się szybkich myjni samochodowych. Dbanie o auto po prostu staje się modne, choć nawet można zaryzykować stwierdzenie, że już się stało. Niewątpliwie to duże ułatwienie dla wielu osób, a mycie pojazdu pod blokiem z wiadrem wody to już odległa przeszłość.

Najbardziej popularne są punkty, gdzie z użyciem myjki ciśnieniowej można szybko i dobrze doprowadzić auto do stanu użytkowania. Zwłaszcza, że tego typu punkty oferują naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Obecnie najbardziej popularną opcję jest mycia aktywną pianą.

Zdecydowanie łatwiejsze mycie mają ci, którzy zabezpieczyli samochód specjalistycznymi powłokami w studiach detailingowych. Gorąco polecamy to każdemu kierowcy, bowiem usługa nie jest droga w porównaniu do efektu i ochrony ją daje. Zwłaszcza jeżeli auto jest stosunkowo ”młode”.

Na co należy uważać?

Myjnia samochodowa to idealnie miejsce dla kierowców, ale muszą oni pamiętać, że nie zawsze mogą tam podjeżdżać. Na pewno nie powinni robić tego w momencie, jeżeli pojazd był w ruchu przez dłuższy okres. Raz, że jest rozgrzany mocno lakier (zwłaszcza na masce), a dwa hamulce, które mogą ulec uszkodzeniu.

Nie warto korzystać z dostępnych szczotek na tego typu myjniach. Z reguły są one mocno zużyte, a co najgorsze – posiadają w sobie duże ilości piasku, przez co możemy uszkodzić swój lakier. Zdecydowanie lepiej korzystać z aktywnej piany, którą należy pozostawić po nałożeniu na ponad minutę.

Felgi lepiej omijać szeroki łukiem

Coraz popularniejsze staje się również możliwość mycia felg specjalnymi preparatami, jakie są dostępne. Niestety odradzamy to robić, jeżeli felgi są nowe i w dobrym stanie. Nigdy nie mamy pewności jaki środek chemiczny oferuje dany punkt, przez co możemy bezpowrotnie uszkodzić coś co dla wielu jest najcenniejsze.

Przeczytaj również