MSWiA poinformowało do kiedy będą prowadzone kontrole graniczne

MSWiA poinformowało do kiedy będą prowadzone kontrole graniczne

straz graniczna kontrole

Podaj dalej

Wydział prasowy resortu spraw wewnętrznych i administracji poinformował, że kontrole graniczne na granicy wewnętrznej z krajami Unii Europejskiej zostają przedłużone.  Stosowny dokument w tej sprawie został już podpisany przez szefa resortu Mariusza Kamińskiego.

straz graniczna

Kontrole prowadzone na granicach z Czechami, Niemcami, Litwą oraz Słowacją zostały przedłużone o 30 dni, a więc będą trwały do 12 czerwca. Rzecz jasna nie jest to termin ostateczny i ze słów premiera Mateusza Morawieckiego, który odnosił się do tej sprawy, można było wyczytać, że okres ten zostanie znów przedłużony.

Jeżeli chodzi o kwestię granic, a dokładnie miejsc w których można ją przekraczać, nie doszło do żadnych zmian. Kontrole tak jak wcześniej będą prowadzone również w portach morskich i na lotniskach.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomniało także, że granicę wewnętrzną można przekraczać w 42 wyznaczonych miejscach na lądzie: z Czechami – 18, ze Słowacją – 5, z Niemcami – 16, z Litwą – 3.

Kontrole na granicach

Szef niemieckiego MSW zalecił zniesienie od 16 maja obowiązkowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z krajów Unii Europejskiej. Z kolei tymczasowe kontrole na granicach Niemiec z Austrią, Szwajcarią i Francją zostaną przedłużone do 15 czerwca, ale mają być znacznie łagodniejsze.

– Chcemy, by od połowy czerwca przywrócona została swoboda podróżowania i będziemy do tego dążyć – powiedział niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News