Można otrzymać aż 85 procent dofinansowania do samochodu! Polski rząd przygotował duże pieniądze

Można otrzymać aż 85 procent dofinansowania do samochodu! Polski rząd przygotował duże pieniądze

Można otrzymać aż 85 procent dofinansowania do samochodu! Polski rząd przygotował duże pieniądze

Podaj dalej

Niemal za darmo można kupić samochód w Polsce za otrzymane pieniądze z nowego rządowego programu. A to wszystko już od początku marca, bo właśnie wtedy rusza program  ”Samodzielność – Aktywność – Mobilność!”. Organizowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób niepełnosprawnych (PFRON) i skierowany jest do osób niepełnosprawnych.

Pieniądze czekają, a ceny samochodów wychodzą bardzo korzystnie

rzad pieniadze kierowca
fot. freepik

Cel programu jest w tego typu przypadkach zawsze jasny i klarowany. Chodzi o ułatwienie aktywności społecznej lub zawodowej dla osób, które wykazują różnego rodzaju niepełnosprawność. Tym razem można postawić krok na przód poprzez zapewnienie dostępu do korzystania z samochodu osobowego.

Dofinansowanie z z PFRON sięga aż 85 procent wartości pojazdu, a więc klient będzie miał do zapłaty tylko resztę. Do wyboru w ramach programu są Volkswagen Caddy, Volkswagen Caddy Maxi i Volkswagen Caravelle z dedykowaną zabudową. Ostateczna cena od danego modelu waha się między 54 tysiące złotych a 63 tysiące złotych.

W ramach programu przygotowano aż 250 mln złotych, które pokryją różnicę w cenie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że samochód wcale nie musi być nowy. Pieniądze można uzyskać także na pojazd z rynku wtórnego. Dla wielu osób, które na co dzień poruszają się na wózku inwalidzkim to droga do większego usamodzielnienia się. Nie ma wątpliwości, że chętnych na skorzystanie z dofinansowania będzie wiele osób.

kierowcy samochód parking garaż opłaty podatku
fot. freepik

Rząd rozdaje pieniądze na nowe auta

Warto wspomnieć, że rząd wspierał finansowo również zakup samochodów elektrycznych.  Tutaj chętnych także nie brakowało, gdy program został odpowiednio dopasowany do społecznych potrzeb. Jeżeli chodzi o tego typu kwestie wsparcie na pewno jest, a zadawać można pytanie tylko czy na odpowiednim poziomie. Jedno jest pewne – ktoś na tym zawsze skorzysta.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News