Można jeździć za darmo i nie wydawać pieniędzy na diesel, benzynę i LPG. Kierowcy korzystają z takiej możliwości

Można jeździć za darmo i nie wydawać pieniędzy na diesel, benzynę i LPG. Kierowcy korzystają z takiej możliwości

paliwo paliwa benzyna diesel brak

Podaj dalej

Nie trzeba płacić za diesel, benzynę czy LPG, aby móc swobodnie podróżować. Brzmi jak żart, ale nim nie jest, a korzystać może każdy kierowca. Zaoszczędzone pieniądze można wydać zupełnie inaczej, a przy obecnej inflacji nie będzie z tym większego problemu. Europejski dzień bez samochodu to wyjątkowy dzień w roku, który znajduje coraz więcej zwolenników.

Zamiast tankować diesel, benzynę lub LPG, wybierz komunikację publiczną

diesel paliwo cena benzyna
fot. freepik

W czwartek niemalże w całym kraju komunikacja publiczna jest całkowicie za darmo. To z racji wyjątkowego dnia, jakim niewątpliwie jest europejski dzień bez samochodu. Dla niektórych to dzień jak co dzień, lecz dla wielu możliwość pokazania, że da się funkcjonować bez auta. A to pewno w dzisiejszych czasach nie jest łatwo.

Taki dzień ma pokazać wielu osobom, że warto zamienić samochód np. na autobus czy tramwaj. Pozwala to zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i zadbać o środowisko. A w czasach walki ze smogiem to dość istotne, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie jest z tym kłopot. Nawet gdyby taki dzień miał przekonać niewielkie odsetek osób do zmiany, to zawsze warto.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że nie wszyscy mają możliwość przesiąść się na komunikację publiczną. Wynika to chociażby z miejsca zamieszkania, dostępności połączeń, itp. Ale dość spora grupa ma taką możliwość i tak dzień zachęcający do pozostawieniapojazdu pod domem, ma pokazać, że naprawdę warto. Zamiast tankować diesel, benzynę czy LPG, lepiej wybrać się na przystanek.

autobus-bilety-diesel-ceny
fot. freepik

Komunikacja publiczna stanie się modna

Obecnie trudno uwierzyć w to, że podróżowanie komunikacją publiczną za kilkadziesiąt lat będzie modne. Tak jednak prędzej czy później się stanie, co pokazują bardziej rozwinięte kraje z lepszą siecią połączeń. Łatwiej jest dojechać np. metrem czy autobusem do miejsca pracy, niż przedzierać się przez korki. W dodatku później mieć problem z zaparkowaniem.

Dziś każdy woli wsiąść w samochód, wydać duże pieniądze na diesel, benzynę czy LPG (co pokazała historia z tego roku), niż przesiąść się na autobus. Z czasem jednak to się skończy, bo i też większość osób po prostu nie będzie stać na samochód. A wszystko zmierza właśnie w takim kierunku. Pozostanie zatem autbus, tramwaj czy pociąg, aby dojechać do pracy. Szczęśliwcy tylko będą mogli zabrać się ze znajomymi i złożyć się z nimi na paliwo.

autobus-bilety-diesel-ceny
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News