Możesz pomóc znaleźć lek na koronawirusa. Wystarczy, że masz włączony komputer

Możesz pomóc znaleźć lek na koronawirusa. Wystarczy, że masz włączony komputer

koronawirus-1

Podaj dalej

Każdy z nas w trakcie przebywania w domu może przyczynić się do tego, aby wspomóc walkę z koronawirusem. W jaki sposób? Użyczając nieużywanej mocy obliczeniowej naszego komputera, możemy znacząco pomóc naukowcom.

Inicjatywa Uniwersytetu Stanforda tworzona jest od 19 lat w ramach programu Folding@home. Prowadzone są przeróżne badania, ale tym razem konsorcjum naukowe uczestniczy w próbach znalezienia miejsc, w które mogłyby uderzać potencjalne leki zwalczające koronawirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19.

Projekt polega na analizowaniu procesu zwijania białek. Mówiąc dokładniej, badane jest w jaki sposób cząsteczka białka składa się w przestrzeni. Jeśli złoży się ona nieprawidłowo, powstać mogą białka wywołujące różnego rodzaju choroby u człowieka.

Jak możesz pomóc?

Wystarczy, że każdy pobierze program, który znajduje się TUTAJ, a resztę zrobi już za nas on sam. Z pomocą naszych komputerów, a dokładniej mówiąc z pomocą jego mocy obliczeniowej, naukowcy będą w stanie lepiej poznać białko wirusowe, za pomocą którego koronawirus atakuje komórki płuc osób zarażonych.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę jak istotne jest znalezienie przeciwciał, aby zatrzymać światową epidemię koronawirusa. Warto zatem, aby w niezwykle prosty sposób wesprzeć tę światową inicjatywę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News