Młodych Polaków nie stać na zakup samochodu. Coraz więcej z nich jest bezrobotnych

Młodych Polaków nie stać na zakup samochodu. Coraz więcej z nich jest bezrobotnych

Podaj dalej

We współczesnym świecie brak auta jest niezwykle uciążliwą kwestią dla każdego człowieka. Zakup samochodu to jednak nie taka prosta rzecz, zwłaszcza dla młodych osób które wkraczają w dorosłe życie. Mówiąc ”osoby młode” mamy tutaj na myśli te przed… 30 rokiem życie.

W Polsce słowo ”młoda osoba” ma zupełnie inne brzmienie niż w wielu innych krajach europejskich. Wystarczy oprzeć się o tematykę piłkarską – zagranicą o młodym talencie mówi się o piłkarzu w wieku około 18 lat. U nas jest to zawodnik sięgający nawet 25 roku życia.

Brutalna rzeczywistość

I tak to też niestety wygląda w wielu innych kwestiach życia codziennego. Najnowsze dane pokazują, że w drugim kwartale tego roku aż co trzecia nowa osoba bezrobotna jest przed 30 rokiem życia. Liczba osób niepracujących do tego roku życia powiększyła się zatem o 40 tys. osób.

Liczbę tę należy traktować jako tą minimalną. Nie wszystkie osoby na pewno zarejestrowały się jako bezrobotne, a i też charakterystyka umów wpływa na to, że nie o wszystkich nowych bezrobotnych wiadomo.

Zakup samochodu to spełnienie marzeń

Takie liczby i taka sytuacja na rynku pracy na pewno nie cieszy producentów samochodów. W końcu nadejdzie moment, że to właśnie to grono osób będzie odpowiadało za nakręcanie gospodarki. Jak na razie muszę te osoby mierzyć się z bardziej przyziemnymi problemami i zadbać o bardziej podstawowe potrzeby życia codziennego.

Analizując głębiej sytuacje można wywnioskować, że rynek samochodów używanych w najbliższych latach wciąż będzie miał się bardzo dobrze. Zdecydowanie łatwiej będzie uzbierać pieniądze bądź sięgnąć po kredyt na tańszy samochód, niż inwestować w nowe auto.

Gdzie diabeł nie może tam tata pomoże

Oczywiście są jeszcze rodzice i jak wiadomo niektórzy mogą mocno na nich liczyć. Życie jednak nie raz pokazywało, że jak się samemu na coś nie zarobiło, to się nie doceniało tego co ma.

tata syn kierowca
Ojcowskie wsparcie

Te wycieraczki samochodowe mogą odmienić motoryzację. Patent wart miliony

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News