Minister Zdrowia potwierdził! Nigdzie nie pojedziemy, zostaniemy zamknięci w domach

Minister Zdrowia potwierdził! Nigdzie nie pojedziemy, zostaniemy zamknięci w domach

Adam Niedzielski minister zdrowia

Podaj dalej

Jeżeli ktoś się jeszcze łudził bądź miał wątpliwości, po niedawnym wystąpieniu premiera w kwestii tego, co czeka nas w najbliższych tygodniach, to Minister Zdrowia właśnie rozwiał wszelkie wątpliwości. Okres tuż przed świętami Bożego Narodzenia, aż do 17 stycznia 2021 roku ma być wykorzystany na pełną izolację.

Minister Zdrowia zapowiada reżim sanitarny

Już wiadomo, że od świąt Bożego Narodzenia aż do 4 stycznia dzieci w szkołach mają tzw. przerwę świąteczną. Następnie od tego dnia rozpoczynają się od razu w całej Polsce ferie zimowe. Mówimy zatem o ciągłości blisko czterech tygodni, gdzie dzieci pozostaną w domach. Ale nie tylko one, bowiem także ich rodzice, którym nie trzeba będzie wypłacać za ten okres świadczeń.

adam niedzielski

– Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że mamy pewien reżim, a potem puszczamy wszystkich na ferie, ludzie jeżdżą po Polsce, zarażają się, jest dużo interakcji, przebywają w hotelach. Dokonujemy jakiegoś wysiłku i potem tak po prostu marnujemy – powiedział Adam Niedzielski na antenie RMF FM.

Oznacza to, że wszystkie hotele, pensjonaty i kwatery prywatne będą w tym czasie zamknięte. Podobnie zresztą jak wyciągi narciarskie, gdyby ktoś chciał na jeden dzień wybrać się w góry. Na tę chwile oficjalnie zamknięte sa one do 27 grudnia, ale Minister Zdrowia już zapowiedział, że zostanie to przedłużone.
– Chcemy, żeby w ferie wszyscy zostali w domu. Wszystko po to, żebyśmy spędzili je tak naprawdę wydłużając pewien czas obostrzeń, kwarantanny, czy izolacji, która sobie sami narzuciliśmy. W tym sensie chcemy po prostu wydłużyć ten okres, który początkowo zdefiniowaliśmy sobie do końca Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko po to, aby żeby nie rozpoczynać nauki, żeby tę naukę być może rozpocząć po 18 stycznia, zaczynając oczywiście od tych klas najmłodszych. To jest wszystko budowanie takiej bezpiecznej sytuacji – powiedział szef resortu zdrowia.

Premier przewiduje dodatkowe obostrzenia od świat

Przed kilkoma dniami premier dał jasno do zrozumienia, że od świąt będą czekać nas dodatkowe obostrzenia. Mateusz Morawiecki powiedział niemal wprost, że rząd szykuje rozwiązania prawne na ten okres. Zaznaczył również, że dla własnego dobra, aby nikt nie planował w tym czasie żadnych wyjazdów zagranicznych, ani też wyjazdów w Polsce.

Premier dał jasny sygnał. Będzie zakaz przemieszczania się w święta Bożego Narodzenia?!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News