Miko Marczyk pozytywnie zaskakuje w Rally Fate Montelongo. Udana 2. pętla za kierowcą ORLEN Team

Miko Marczyk pozytywnie zaskakuje w Rally Fate Montelongo. Udana 2. pętla za kierowcą ORLEN Team

Podaj dalej

Rally Fate Montelongo powoli dobiega końca. Za nami przedostatnia pętla podczas której załoga Orlen Team Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk popisała się fantastycznym czwartym rezultatem na OS 15 Guilhofrei 2, kończąc pętle na bardzo wysokim piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. I drugim w klasie ERC 1 junior.

Miko Marczyk nie odpuszcza!

Popołudniową pętlę rozpoczął się od 6 km odcinka specjalnego Várzea Cova 2. Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk popisali się drugim rezultatem w klasie ERC 1 Junior i  i 11 miejscem w klasyfikacji generalnej. Oes padł łupem Lukyanuka, który pewnie zmierza po zwycięstwo w trzeciej rundzie tegorocznych Mistrzostw Europy.

W klasyfikacji generalnej na wirtualnym podium znajduje się na drugim miejscu Ares Ivan, a za nim Munster Gregoire.

Kolejny Oes to 11 km Monte 2 na którym świetnym czasem popisał się bezpośredni rywal Miko Marczyka młody Oliver Solberg. Tym razem jedyna polska załoga w tym rajdzie uplasowała się na dziesiątym miejscu w generalce, utrzymując swoją pozycję.

Przed zawodnikami jeszcze trzy odcinki specjalne finałowej pętli o łącznej długości nieco ponad 25 km. Załoga ORLEN Team korzystająca ze Skody Fabia R5 EVO jest w bardzo komfortowej sytuacji. W klasyfikacji generalnej przeskoczyli Norberta Herczika i prowadzą przed Węgierską załogą o 3,1 sek. Natomiast w klasyfikacji ERC 1 junior Marczyk ma przewagę ponad 12 sekund nad drugim Dominikiem Dinkielem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News