Mija ostateczny termin na duży dodatek. Małżeństwa z dziećmi dostały jednorazowo nawet po kilka tysięcy złotych

Mija ostateczny termin na duży dodatek. Małżeństwa z dziećmi dostały jednorazowo nawet po kilka tysięcy złotych

dodatek miesieczny wniosek

Podaj dalej

To już ostatni moment, aby każdy mógł otrzymać taki dodatek i tyle należnych pieniędzy, na ile tak naprawdę zasługuje. Mija czas na to, aby każdy Polak otrzymała należny zwrot z PIT. Kto nie zdąży się rozliczyć do 2 maja będzie musiał liczyć się z tym, że straci nawet kilka tysięcy złotych. Bo w tym roku można otrzymać naprawdę duży zastrzyk gotówki.

Dodatek na dziecko i wspólne rozliczenie

dodatek rodzina dziecko
fot. freepik

Każdy obywatel może złożyć zeznanie za pomocą specjalnej platformy online bez wychodzenia z domu albo w Urzędzie Skarbowym lub wysłać pocztą. Najważniejsze jednak, aby nie robić tego po terminie, a ten ostateczny upływa właśnie 2 maja. PIT zawsze można było rozliczyć do końca kwietnia, ale w tym roku jest inaczej. To z racji tego, iż ostatni dzień miesiąca przypada na dzień wolny od pracy. W takiej sytuacji termin wydłuża się do końca pierwszego dnia roboczego, przypadającego po 30 kwietnia.

Najlepiej i najłatwiej rozliczyć się przez Twój e-PIT, bo jest to najprostsza droga. Czekają tam już przygotowane i rozliczone zeznania, do których można tylko dodać ulgi – o ile takie są. Kto tego nie zrobi system sam automatycznie przyjmie rozliczenie bez żadnych ulg i dodatków po 2 maja i wypłaci należne pieniądze – o ile takie będą.

W tym roku dość sporo zyskują osoby, które rozliczają się wspólnie. Przy takim rozliczeniu można zyskać nawet kilka tysięcy złotych! Dla wielu osób to ogromny zastrzyk gotówki, który okazuje się nawet ogromną niespodzianką! Mało kto bowiem spodziewał się, że zmiany w podatkach sprawią, że polskie rodziny będą mogły otrzymywać aż takie przelewy od państwa.

dodatek dziecko becikowe
fot. freepik

Warto pamiętać, co można odliczyć

Najważniejsze, aby rodzice pamiętali o przysługującej uldze na dzieci. To naprawdę duży zastrzyk gotówki sięgający ponad 1000 złotych na każdą pociechę. Warto jeszcze zapoznać się z tym co komu przysługuje i jakie pieniądze można zyskać dzięki różnym odliczeniom. Bo jeżeli ktoś nie odliczy pewnych rzeczy, te mogą ostatecznie przepaść.

Warto pamiętać, że to naprawdę ostatni dzwonek na to, aby się rozliczyć. W tym roku dla wielu osób czas leci dość szybko i można było o tym zapomnieć, ale dziś już nie ma innego terminy na który można to przełożyć. Przez lenistwo można naprawdę stracić wiele pieniędzy, a te mogą być znakomitym dodatek do zbliżających się wakacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News