Mija kolejny tydzień, gdzie benzyna, diesel i LPG łącznie podrożały 14 groszy. Skąd brać pieniądze na tankowanie?

Mija kolejny tydzień, gdzie benzyna, diesel i LPG łącznie podrożały 14 groszy. Skąd brać pieniądze na tankowanie?

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Szaleństwo trwa, jeżeli chodzi o ceny paliw. Zaledwie w kilka dni wszystkie paliwa podrożały średnio o 14 groszy, a najwięcej diesel. Warto wspomnieć, że w przeciągu niecałych ostatnich dwóch tygodni mówimy tutaj już o podwyżce sięgającej blisko 30 groszy! Kierowcy coraz poważniej muszą zastanawiać się nad tym, czy to nie czas na szukanie innych rozwiązań podróżowania.

Diesel, benzyna i LPG znów odnotowały skok ceny paliw

E-petrol donosi, że diesel nieustannie drożeje w tym roku, a tylko w ostatnich dniach zdrożał aż o 9 groszy! Dziś za to paliwo płacimy w Polsce średnio 5,61 złotych za każdy litr. Najtaniej można zatankować go w województwie lubuskim, gdzie kierowcy płaca za niego średnio po 5,51 zł/l. Z kolei najdrożej w opolskim cena jest wyższa już o 20 groszy.

Benzyna także zdrożała w porównaniu z ostatnim tygodniem. Standardowa Pb95 jest dostępna w cenie o 3 grosze większej niż w ubiegłym tygodniu. Kosztuje ona już przeciętnie 5,82 zł/l i brakuje jej już tylko  7 groszy od rekordu cenowego w historii Polski. Przewiduje się, że może on nastąpić już na przełomie tego i kolejnego miesiąca.

Najmniejszy skok cenowy odnotowało LPG, gdyż podrożało ”tylko” o 2 grosze i dziś w sprzedaży detalicznej dostępne jest po 2,81 zł/l. W przypadku autogazu po dużym wzroście cenowym w ostatnich tygodniach, choć paliwo to drożeje, to jednak zdecydowanie wolniej i nie tak szybko jak diesel czy benzyna. To oznacza, że bariera 3 złotych może nie zostać przekroczona tak szybko jak spekulowano jeszcze nie tak dawno.

Miesiąc rozczarowań

Polscy kierowcy przyzwyczajeni byli wręcz do tego, że miesiąc wrzesień wiąże się z obniżką ceny paliw. Diesel, benzyna i LPG drożeją jednak znacznie szybciej niż w wielu bardzo innych miesiącach tego roku. Trwa po prostu szaleństwo cen paliw na stacjach, którego nikt nawet nie próbuje zatrzymać. Mimo wszystko kierowcy wciąż bardzo chętnie płacą i jeżdżą coraz więcej.

Perspektywy dalej nie rysują się w jasnych barwach. Jest to już praktycznie pewne, że w bardzo szybkim tempie zarówno diesel, benzyna i LPG osiągnąć historyczne rekordowe ceny paliw. Nie jest to dobra perspektywa dla osób, które zarabiają mniej. W końcu przekłada się to nie tylko na finanse domowe, ale również na podniesienie cen produktów w sklepach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News