Michael Schumacher i jego bolidy w F1 2020. Zaprezentowano zwiastun kultowego dodatku

Michael Schumacher i jego bolidy w F1 2020. Zaprezentowano zwiastun kultowego dodatku

Podaj dalej

Już za nieco ponad miesiąc fani Formuły 1 nie tylko będą mogli cieszyć się z powrotu Formuły 1, ale również z debiutu nowej gry F1 2020. Tym razem pojawi się ona z niezwykłym dodatkiem, w którym główną rolę będzie miał Michael Schumacher.

Codemasters zaprezentowało kolejny zwiastun gry F1 2020, skupiając się tym razem wyłącznie na legendzie tego motorsportu. W F1 2020 Edycja Deluxe Schumacher będzie można jeździć czterema bolidami siedmiokrotnego mistrza świata, w których toczył on rywalizacje w każdym sezonie swojej kariery.

Będzie to Jordan 191, w którym rozpoczął swoją karierę na 1991 Belgium Grand Prix. Benetton B194, w którym Michael Schumacher sięgnął po swój pierwszy mistrzowski tytuł. A także Benetton B195, a także legendarne Ferrari F1-2000.

Gra F1 2020

Oprócz wspomnianych czterech bolidów do nabycia będzie także Ferrari F2004, ale aby go nabyć należy będzie kupić droższą wersję gry – F1 2020 Edycja 70-lecia albo Edycję Deluxe Schumacher.

Celebracja najbardziej utytułowanego mistrza w historii bardzo pasuje do obchodów 70-lecia Formuły 1. Bardzo nas też cieszy, że wreszcie mogliśmy dodać bolidy Jordan 191 i Benetton B194. O ich umieszczenie w grze fani prosili nas już od dawna – powiedział Lee Mather, F1 Franchise Game Director w Codemasters.

Codemasters kupiło licencję na WRC

Codemasters podpisała pięcioletni kontrakt na przygotowywanie gier o tematyce Rajdowych Mistrzostw Świata od 2023 roku. Deweloper tym samym przejmie licencję od Bigben Interactive, który będzie odpowiedzialny jeszcze przez najbliższe trzy sezony za wydawanie gry.

Fakt, że Codemasters przejmuje WRC oznacza, że praktycznie będzie monopolistą jeżeli chodzi gry motoryzacyjne. Deweloper posiada już oficjalną licencję gier o Formule 1, odpowiadał również za produkcję kultowego Colin McRae Rally oraz serii DiRT, w tym DiRT Rally.

”Jesteśmy zaangażowani w rajdy, a zespół DiRT Rally już pracuje nad kolejnym projektem przed porozumieniem z WRC na 2023 rok. Wielokrotnie rozmawialiśmy o tym, aby wnieść naszą pasję oraz doświadczenie ze światowej klasy rajdowej gry do reprezentowania najważniejszych światowych rajdowych mistrzostw. Wierzymy, że możemy rozwijać franczyzę w taki sam sposób, jak Formułę 1” – powiedziało Codemasters w rozmowie z videogameschronicle.com.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News