Mercedes wyegzekwował sobie pierwszeństwo na przejściu dla pieszych. Co za dureń za kierownicą

Mercedes wyegzekwował sobie pierwszeństwo na przejściu dla pieszych. Co za dureń za kierownicą

Podaj dalej

Przejście dla pieszych to święte miejsce na drodze, na które trzeba zwracać szczególną uwagę. Niektórzy kierowcy jednak nic sobie z tego nie robią i z premedytacją narażają tych, którzy chcą przejść na drugą stronę jezdni. Poziom bezmyślności jest przerażający, a zwłaszcza tego kierowcy jadącego autem marki Mercedes.

Luksus odebrał rozum

Na nagraniu widać jak samochód z naprzeciwka zatrzymuje się, aby ustąpić pierwszeństwa. To samo zrobił kierowca, który zarejestrował całe zdarzenie. Po prawej był jeszcze cały wolny pas i to właśnie z tej strony wyjechał Mercedes.

znak drogowy
Znak drogowy

Na nagraniu widać, że przejście było dobrze oznakowane. W dodatku kierowca musiał również widzieć, że pojazdy przed nim się zatrzymują, aby ustąpić pierwszeństwa. Wygląda zatem na to, iż patrzeć na drogę musiał patrzeć zupełnie gdzie indziej.

Jeżeli tak jednak nie było, to bardzo źle świadczy o kierowcy.

Uwaga na przejściach!

Niestety, nawet jak zatrzyma się jeden kierowca na jednym pasie i inni na kolejnych, nie upoważnia nas to do tego, aby skierować wzrok w dół. Pieszy dla własnego bezpieczeństwa powinien zawsze do końca patrzeć na drogę, od strony drogi z której mogą wciąż nadjeżdżać auta.

Wówczas zawsze jesteśmy w stanie zareagować, zatrzymując się czy nawet odskoczyć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News