Mercedes wjechał na szpitalną izbę przyjęć. 75-latka straciła panowanie nad samochodem

Mercedes wjechał na szpitalną izbę przyjęć. 75-latka straciła panowanie nad samochodem

Podaj dalej

Automatyczna skrzynia biegów to jedna najbardziej przyjemnych rzeczy w samochodzie. Przekonał się o tym, kto choć raz miał przyjemność za jej pomocą jeździć. Kobieta w Atlancie nie opanowała jednak nią jazdy, choć jest prostsza niż w przypadku manualnej skrzyni. Jej Mercedes z tego powodu wjechał w szpitalną izbę przyjęć.

mercedes szpitalna izba przyjec
Mercedes wjeżdża na izbę przyjęć

Sytuacja dość kuriozalna, ale niezwykle niebezpieczna i dla jednej osoby tragiczna. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna z osób znajdująca się w pobliżu, z kolei cztery inne zostały poważnie ranne. Właśnie udostępniono nagranie ze szpitalnych kamer.

Mercedes doprowadził do chwili grozy

– Czekałem na swojego przyjaciela na ostrym dyżurze, kiedy doszło do wypadku. Po tym jak wjechał we mnie Mercedes doznałem złamania biodra i miednicy – powiedział 28-letni Kai Bailey.

Kobieta w trakcie zdarzenia była trzeźwa, ani też nie była pod wpływem narkotyków. Z ustaleń policji wynika, że straciła ona kontrolę nad samochodem, spanikowała, po czym już nie była w stanie już całkowicie zapanować nad autem.

Automatyczna skrzynia to problem wielu kierowców

Manualna skrzynia wciąż cieszy się dużą popularnością, ale coraz więcej osób kupując nowy samochód decyduje się na automat. Niewątpliwie jazda na takiej skrzyni biegów jest zdecydowanie wygodniejsza, ale i prostsza. Mimo to bardzo wiele osób wciąż czuje przed nią obawy.

Wynika to głównie z tego, że nie mieli jeszcze przyjemności jechać autem, gdzie się znajduje. Inna kwestia, że są nauczeni jeździć na manualnej i przesiadka na automat wcale nie jest dla nich tak prosta.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News