Mercedes rozbił się o stację paliw BP. Stracił przyczepność próbując wjechać z dużą prędkością

Mercedes rozbił się o stację paliw BP. Stracił przyczepność próbując wjechać z dużą prędkością

Podaj dalej

Jazda z dużą prędkością w trakcie opadów nie ma prawa skończyć się dobrze. Przekonał się o tym kierowca marki samochodu Mercedes, który rozbił swój luksusowy pojazd na stacji paliw BP. Zdarzenie miało miejsce na autostradzie A20 w Swanley w Wielkiej Brytanii.

Utrata przyczepności

Kierowca ewidentnie stracił przyczepność, załapując się na tzw. aquaplaning. Koła nie nadążyły przy dużej prędkości odprowadzać dużej ilości wody, przez co Mercedes zaczął jechać w niekontrolowany sposób. Przed wjazdem na stację paliw nagromadziła się bardzo duża ilość wody.

Po tym jak pojazd wpadł w poślizg zaczął z dużą prędkością sunąć bąkiem wprost w kierunku stacji, mijając po drodze o włos inny jadący pojazd. Wszystko zakończyło się rozbiciem o dystrybutor i stojący przy nim samochód.

Rozbity Mercedes

Siła uderzenia była tak duża, że czarny luksusowy samochód mocno ucierpiał. Zniknęło z niego nawet popularne logo. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nikomu nic poważnego się nie stało. Kierowca wyszedł z tego cało, a w pobliżu nie znajdowała się żadna z osób tankujących.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News