Mercedes całkowicie rezygnuje z manualnych skrzyń biegów! Zmiany uderzą również w silniki spalinowe

Mercedes całkowicie rezygnuje z manualnych skrzyń biegów! Zmiany uderzą również w silniki spalinowe

Podaj dalej

Mercedes w najbliższych latach zamierza przeistoczyć się jako marka i nie być już tym, czym w niektórych aspektach jest kojarzona do teraz. Samochody staną się bardziej luksusowe – dla producentów nie będzie już aż tak istotna walka o prym w ilości sprzedanych pojazdów w klasie A i B.

Rewolucja! Mercedes wprowadza ważne zmiany

mercedes automatyczna skrzynia

– Nie chcemy konkurować pod względem liczby sprzedanych pojazdów – powiedział prezes Daimlera w trakcie prezentacji nowej strategii. W uzyskaniu odpowiedniej rentowności mają pomóc samochody AMG, a także luksusowych terenówek klasy G.

Istotne w całym procesie zmian będzie postawienie na odpowiednią marżę, która nie może odstraszać potencjalnych nabywców. To bardzo istotne, bowiem koszty stałe mają zostać zmniejszone o 20 proc. w ciągu najbliższych  niemal pięciu lat.

Ola Källenius zapowiedział również jakie zmiany czekają w tym wszystkim same samochody. Mercedes zamierza całkowicie zrezygnować ze skrzyń manulanych i postawić wyłącznie na automaty. Nie będzie nawet możliwości zmiany w trakcie zamawiania danego pojazdu. Do tego silniki spalinowe również idą pomału w odstawkę. Liczba pojazdów z tego typu napędem zostanie zmniejszona o 70 proc. do 2030 roku.

Merc automat
Daimler stawia na elektromobliność

Już w przyszłym roku producent zapowiada pojawienie się luksusowego elektryka EQS. Do tego w najbliższych latach będzie prowadzona wytężona praca, aby zmniejszyć koszty baterii poniżej 100 euro za kilowatogodzinę. W związku z tym musimy być przygotowani na to, że w najbliższym czasie Daimler niejednokrotnie będzie zaskakiwał nas pozytywnymi informacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News