Męczą nas samochody innych kierowców, ale sami chcemy jeździć. Obłuda po polsku na wysokim poziomie

Męczą nas samochody innych kierowców, ale sami chcemy jeździć. Obłuda po polsku na wysokim poziomie

Handlarz samochody uzywane

Podaj dalej

Nie od dzisiaj wiadomo, że jako społeczeństwo jesteśmy dość specyficzny i widać to również biorąc pod uwagę samochody. Jak się okazuje bardzo chcemy je posiadać, ale drażni nas gdy mają je inni. Powód jest bardzo prosty – to właśnie przez te osoby zwiększa się ruch na drodze, a także jest problem z miejscami parkingowymi. Najlepiej, gdyby auto posiadała garstka osób, w tym my – takie mamy nastawienie.

Samochody nie dla sąsiadów

Badanie ”Make a move. Miasta na drodze do ekomobilności”, które zostało przeprowadzone przez Free Now z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, dość jasno pokazuje jakimi z natury większość z nas jest ludźmi. 70 procent osób stwierdziło, że w mieście jest zbyt dużo samochodów. Co ciekawe, sami jednak nie chcemy tego zmieniać przesiadając się na transport publiczny.

Liczne samochody na drogach niosą za sobą problemy. Za największe rzecz jasna uznaje się korki, ale także kłopot ze znalezieniem miejsca postojowego. Inne kłopoty o których wspominamy nieco rzadziej to same koszty przejazdów (także w transporcie publicznym). Zwracamy uwagę również na fakt, że taka ilość pojazdów przyczynia się do psucia jakości powietrza w dużych miastach.

W tym wszystkim najbardziej bolesne dla samych mieszkańców dużych miast, jest ilość prywatnych samochodów. Z tego powodu męczy czas dojazdu, które nie są daleko, ale długo trzeba do nich jechać. Co ciekawe, 16 procent osób wskazało, że kieruje się ekologią jeżeli chodzi o wybór środka transportu. Takie podejście zawsze jest godne uwagi i pochwały.

A samochodów będzie tylko więcej

Problem z ilością samochodów powstał na przestrzeni ostatnich lat. Wszyscy zapewne pamiętają, jak około 15 lat temu było pełno miejsc pod blokiem w którym mieszkał. Teraz często trzeba parkować kilkadziesiąt bądź kilkaset metrów od miejsca zamieszkania, długo szukając miejsca postojowego.

Sam ruch zwiększył się nie tylko w dużych miastach, ale także w tych mniejszych. Widać to najbardziej m.in. w godzinach, w których jedziemy do pracy bądź z niej wracamy.

W najbliższych latach szacuje się, że przyrost aut będzie nieustanny. Zwłaszcza z faktu, że większość osób będzie sięgała po używane samochody, które będą tańsze niż elektryczne. Będą one tańsze, bowiem Polska to wyjątkowy kraj dla aut których nikt nie chce w Europie. Trzeba zatem przygotować się również na pogorszenie jakości powietrza.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News