McLaren przegrał z deszczem. Niemal zatonął w nieco większej kałuży

McLaren przegrał z deszczem. Niemal zatonął w nieco większej kałuży

mclaren sportowy samochod

Podaj dalej

McLaren w wersji sportowej to samochód o którym marzy każdy. Niestety nie każdy potrafi docenić to co posiada, przez co w łatwy sposób można to stracić. Przekonał się o tym posiadacz tego auta, którego zgubiła pewność siebie.

mclaren sportowy samochod

Kierowca liczył na to, że podobnie jak inne pojazdy bez większego problemu pokona powstałe na ulicy rozlewisko. Inne samochody radziły sobie z tym niemal bez większego problemu. Nisko zawieszony McLaren spotkał się jednak ze ścianą, której nie był w stanie przeskoczyć.

W efekcie kierowca, tracąc przyczepność i widząc, że jego McLaren nie da pokonać ”większej kałuży, musiał się ratować ucieczką. Zapewne w przyszłości, gdy kolejny raz napotka na swojej drodze taką przeszkodę, wówczas dwa razy się zastanowi czy nie lepiej się zatrzymać.

McLaren – zapraszamy do Polski

Polscy kierowcy jak na razie o tego typu sytuacjach mogą zapomnieć. U nas w kraju od dłuższego czasu brakuje opadów deszczu, a sytuacja z tym związana doprowadza wręcz do susz. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w specjalnym oświadczeniu zaapelował już o racjonalne korzystanie z wody.

– Styczeń to był najbardziej suchy miesiąc, nie było w ogóle wód roztopowych. Druga połowa marca to niemal zerowe opady, to pięć milimetrów słupa opadów w przeciągu 10 dni. Woda nie może być marnotrawiona, choć nie może być też luksusem, na który nikt sobie nie pozwoli – powiedział minister w RMF.

Spadnie deszcz, będzie rzeź. Kierowcy nie są przygotowani na opady deszczu?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News