Mazda produkuje najbezpieczniejsze samochody na świecie? IIHS nie ma wątpliwości

Mazda produkuje najbezpieczniejsze samochody na świecie? IIHS nie ma wątpliwości

Podaj dalej

Jaki producent dostarcza nam najwięcej bezpiecznych modeli samochodów? Wygląda na to, że Mazda. IIHS poinformowało, że w porównaniu z innymi producentami Mazda zdobyła najwięcej nagród Top Safety Pick+ za rok 2020, z gamą aż 6 modeli z najwyższymi możliwymi notami.

IIHS to amerykańska wersja Euro NCAP. Tutaj jednak normy i zasady prób zderzeniowych wykonywanych są zdecydowanie bardziej restrykcyjne, a symulowane sytuacje bardziej oddają te realne.

Mazda CX-30, CX-5 i CX-3, a także Mazda 3, Mazda 6 oraz CX-9 zostały poddane wszystkim niezbędnym testom. Sprawdzano je podczas zderzenia czołowego od strony kierowcy i od strony pasażera, uderzenia bocznego, wytrzymałości podczas dachowania oraz działania zagłówków i siedzeń w czasie symulacji uderzenia z tyłu. Oceniana była również efektywność reflektorów i zapobieganie zderzeniom czołowym za pomocą systemów automatycznego hamowania i ostrzegania przed kolizją czołową.

Mazda 3, Mazda 6 oraz Mazda CX-9 oraz Mazda CX-5 i CX-3 otrzymały najwyższe możliwe noty w rankingu instytutu – Top Safety Pick+. Z kolei debiutująca niedawno na polskim rynku Mazda CX-30 zdobyła nagrodę Top Safety Pick, dla wersji wyposażonej w odpowiednie światła przednie. W porównaniu z innymi producentami Mazda zdobyła najwięcej nagród Top Safety Pick+ za rok 2020.

Osiągnięcie tak spektakularnych wyników było możliwe nie tylko dzięki doskonałym rezultatom Mazdy w testach zderzeniowych, ale także za sprawą rozbudowanych systemów bezpieczeństwa aktywnego. Wysoki standard zapewniają seryjne zaawansowane reflektory oraz system automatycznego hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych, mający na celu ograniczenie uszkodzeń ciała w razie wypadku lub zapobieganie kolizjom” – czytamy w oświadczneiu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News