Mąż zabrał żonę na loda. Kobieta chwili przyjemności omal nie przypłaciła życiem

Mąż zabrał żonę na loda. Kobieta chwili przyjemności omal nie przypłaciła życiem

Podaj dalej

O tym jak niebezpiecznie może być praktycznie na każdym przejściu dla pieszych przekonał się mąż, który zabrał swoją żonę na loda. Szczęśliwi seniorzy, idąc na dalszy spacer omal nie stracili życia. A wszystko przez bezmyślnego kierowcę, który wyprzedzał pojazd przed pasami.

Głupszą rzecz zrobić na drodze jest już naprawdę ciężko. Ten kierowca niewątpliwe postarał się o to, aby pozbyć się do końca życia prawo jazdy. I to nie końca życia osób, które niemal rozjechał, a swojego.

Baran na drodze

Starsze małżeństwo chciało przejść na drugą stronę jezdni i spokojnie czekało aż będzie ku temu możliwość. Nadjeżdżający pojazd widząc osoby przed pasami zatrzymał się, a kierowca uprzejmie wszystkich przepuścił. Za nim jednak jechał już zupełnie mniej rozważny mężczyzna. Zaczął on bowiem wyprzedzać większy samochód stojący na drodze.

Zapewne nie zauważył on, że kierowca przed nim przepuszczał na przejściu pieszych. Starsze małżeństwo chciało szybko przedostać się na drugą stronę jezdni, ale szybsza była żona. Zatrzymała się jednak tuż przed przejeżdżającym obok niech samochodem.

Mąż próbował jeszcze złapać ukochaną, ale zabrakło mu zasięgu ręki. Na szczęście tym razem wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Uważaj na pasach!

Warto pamiętać, że kiedy jeden pojazd ustępuje nam pierwszeństwa, to nie oznacza, że przejście jest już bezpiecznie. Należy do samego końca zachować ostrożność, rozglądać się w każdą stronę i patrzeć czy zza jednego pojazdu nie wyjeżdża drugi.

Choć wydaje się to głupie, to jednak nie jednej osobie uratowało już to życie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News