Masz w tym miejscu zawór do tankowania LPG? To źle, a inni niech go tam nie montują

Masz w tym miejscu zawór do tankowania LPG? To źle, a inni niech go tam nie montują

Podaj dalej

Montaż instalacji LPG to nie tylko oszczędność, ale kwestia przemyślanych decyzji. Oczywiście ważne jest to, aby wybrać odpowiednią instalację, choć najczęściej to pozostawiamy w gestii osoby której to zlecamy. Na niektóre rzeczy trzeba jednak uważać, bo z czasem może okazać się to kłopotliwe.

Kwestia umieszczenia zaworu LPG

gaz tankowanie LPG

Najgorsze możliwe miejsce do zamontowania zaworu tankowania gazu jest tylny zderzak. Niewątpliwie jest to jedno z najłatwiejszych miejsc dla osoby montującą całą instalację i robi to nawet bardzo często z automatu. Pomijając, że jest to mało wygodne, to na dodatek coraz częściej uznaje się to za błąd.

Chodzi głównie o kwestie związane z tym, że miejsce to jest bardzo narażone, krótko mówiąc, na brud. I to wszelkiego rodzaju zależnie od pory roku – śnieg czy także błoto. Tankowanie niewątpliwie staje się wówczas mało przyjemne, mając na uwadze, że trzeba przebijać się przez warstwę brudu.

Komfort to jedno, ale bardziej poważne zagrożenie wynika z drobinek, które potencjalnie mogą przedostać się do butli z gazem. Zwłaszcza jeżeli zgubiliśmy wcześniej gdzieś nakrętkę. Zdecydowanie lepiej, aby przyszli kierowcy jeżdzący na LPG montowali zawór znacznie wyżej.

tankowanie gazu LPG

Najlepiej obok wlewy paliwa

Niewątpliwie to najlepsze możliwe rozwiązanie, jeżeli chodzi o miejsce. Nie trzeba robić wówczas dodatkowej dziury w karoserii na zewnątrz, a wszystko będzie przykryte klapka. Zachęca to również do tego, aby pamiętać o uzupełnieniu benzyny.

Jeżeli mamy taką możliwość zdecydowanie zalecamy nalegać o to, aby zawór go LPG był zamontowany znacznie wyżej niż zderzak. Ułatwi to zdecydowanie użytkowanie samochodu i wygodę.

lpg zawor gaz

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News