Masz stary diesel? Zapłacisz za rozwój i nowoczesność w swoim mieście

Masz stary diesel? Zapłacisz za rozwój i nowoczesność w swoim mieście

diesel spaliny strefa

Podaj dalej

Wszyscy kierowcy posiadający stary samochód napędzany przez diesel czy benzyniaka, spełnią jedną istotną rolę, jeżeli chodzi o rozwój. Z ich portfela będą wędrowały pieniądze na ekologiczne inwestycje, które sprawią, że w miastach będzie więcej czystego powietrza. W ten sposób spłacą swój społeczny dług?

Stary diesel odtruje środowisko?!

Plan jeżeli chodzi o strefy czystego transportu zakłada płatności na kierowców. Do portfeli będą musieli sięgać przez trzy lata ci, których auta nie spełniają normy emisji spalin Euro 4, 5 i 6. Tak naprawdę to bardzo dużo samochodów, jeżeli spojrzeć na wiek pojazdów w Polsce.

Mowa tutaj o kwocie maksymalnej 2,50 zł za każdą godzinę, w której samochód z niższymi normami przebywa w strefie. Będzie istniała również możliwość wykupienia abonamentu w wysokości 500 zł. Wszystkie te pieniądze będą szły na rozwój miast.

Z nich zostaną zakupione m.in. tramwaje, ekologiczne środki transportu zbiorowego czy rowery miejskie. Także jednym słowem większość kierowców będzie przyczyniała się do tego, że miasto będzie rozkwitało, przez nasze niewielkie opłaty.

Kiedy przepisy wejdą w życie

Jak na razie nie wiadomo, kiedy w życie wejdą strefy czystego transportu, ale zakłada się, że może nie być to w tym roku. Zwłaszcza, że miasta mocno naciskają na to, iż potrzebują czasu na przygotowanie się do wdrożenia zmian w miastach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News