Masz stary diesel? Sprzedaj go zanim będzie na to za późno

Masz stary diesel? Sprzedaj go zanim będzie na to za późno

stary diesel silnik

Podaj dalej

Przed bardzo dużą częścią kierowców w naszym kraju stanie ciężki wybór, w kwestii przyszłości swojego aktualnego samochodu. Będzie to dylemat niczym Hamleta, czyli księcia Danii autorstwa Williama Shakespeare’a – sprzedać czy nie sprzedać? Oto jest pytanie! A wszystko przez diesel i nadchodzące z nim społeczne problemy.

Diesel na progu swoich lat świetlnych

diesel silnik rocznik

W całym problemie tak naprawdę nie chodzi o sam silnik wysokoprężny, a o jego rocznik. Bo to on odgrywa jak na razie kluczową rolę w nadchodzącym przemianach. Głównie napiętnowane są stare jednostki napędowe. I choć nie powinno to być zaskoczeniem, to jednak dla nas Polaków jest ogromnym.

Wszystko z racji tego, że specjalizujemy się wręcz w zakupach tanich i wysłużonych samochodów, w których jest silnik diesla. Kupujemy te auta tak naprawdę za grosze, ale dzięki temu zarabia na tym ten, co pozbywa się auta, jak i sam handlarz. A my cieszymy się, że jesteśmy w posiadaniu auta za kilka tysięcy.

TAK TANIO JESZCZE NIE BYŁO! ŚWIETNE PROMOCJE NA OPONY

Taki scenariusz jednak pomału dobiega końca i rynek sprzedaży aut nie będzie już tak w pełni wyglądał. O ile rzecz jasna nie natkniemy się na uczciwego sprzedawcę, który będzie chciał nam wcisnąć pojazd za wszelką cenę. Dlatego tak ważna jest znajomość nie tylko kwestii technicznych samochodów. Równie istotne jest to co dzieje się obecnie na świecie, jeżeli chodzi o kwestię szeroko rozumianej motoryzacji. A zmiany są dość istotne.

diesel spaliny

Czasz na nowszy model

Duża część kierowców mająca diesel z rocznika np. 2004 i starszego modelu powinna pomyśleć już o tym, aby jak najszybciej sprzedać samochód. Jest to tak naprawdę ostatni dzwonek na to, aby go spieniężyć.  O ile rzecz jasna, taka transakcja ma jeszcze jakikolwiek sens.

Może być tak, że zarobienie niewielkiej sumy pieniędzy jest już po prostu nieopłacalne. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ile w ostatnich latach zainwestowaliśmy w ten pojazd, a za ile możemy go puścić w świat. O ile nam służy i jest niezawodny, lepiej mieć go już do momentu aż się całkiem wysłuży.

silnik diesla na drogach

Jeżeli jednak myślimy o zmianie samochodu, a ten nam jest niepotrzebny warto go szybko umyć, zrobić ładne zdjęcia i wystawić na sprzedaż. Im wcześniej to zrobimy to naprawdę powinno się to okazać z korzyścią. Zwłaszcza zanim zapanuje moda na handel starymi pojazdami, a tym samym będzie je ciężej sprzedać.

TAK TANIO JESZCZE NIE BYŁO! ŚWIETNE PROMOCJE NA OPONY

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News