Masz silnik typu diesel? Wymienień w nim olej, bo lada dzień będzie już na to za późno

Masz silnik typu diesel? Wymienień w nim olej, bo lada dzień będzie już na to za późno

diesel olej silnik

Podaj dalej

Znaczna część kierowców w Polsce posiada samochód napędzamy przez diesel. Nie można jednak zapominać o tym, że są to auta wiekowe, a co za tym idzie trzeba o nie odpowiednio zadbać. Wymiana oleju w silniku w tym okresie wydaje się wręcz obowiązkiem. Wszystko po to, aby za kilka tygodni nie mieć problemów z tym, aby nasz samochód nie zawiódł w najbardziej mroźne dni.

Diesel potrzebuje wymiany oleju na jesień

diesel olej napedowy
fot. freepik

Jeżeli kierowca ma świadomość, że co zimę ma problemy z odpalaniem samochodu, to nadszedł czas na jego odpowiednie przygotowanie. Wymiana oleju wydaje się wręcz obowiązkiem, jeżeli ktoś posiada silnik typu diesel. To właśnie olej pełni bardzo ważną funckję w rozruchu silnika, tuż po jego odpaleniu. Warto, aby jego jakość była na najwyższym poziomie w tym ciężkim okresie.

Zobacz też:

Warto również sprawdzić stan akumulatora przed zimą. Teraz wiadomo, że on nie zawiedzie, ale może to zrobić przy pierwszych lekkich mrozach. Lepiej mieć świadomość tego, czy uciągnie on zimę czy nie. Problemy z porannym odpaleniem auta to nic przyjemnego. Zwłaszcza jeżeli faktycznie dojdzie do sytuacji, że auto musi zostać pod domem.

Kolejną ważną rzeczą jest wymiana świec żarowych. Nawet jeżeli nasz diesel dostał nowe rok temu, inwestycja jest warta gry, gdy nasze auto ma tendencję i trudności z odpalaniem zimą. To pierwsze rzeczy, które powinien zrobić każdy kierowca w najbliższych dniach. Gdy przyjdą pierwsze mrozy, może być na to za późno. A w niektórych regionach kraju z rana temperatura już we wrześniu była notowana poniżej zera.

kierowca samochod podatek
fot. freepik

Zadbaj o auto już teraz!

Jeżeli komuś się wydaje, że auto służy wyłącznie do jazdy to jest w błędzie. Trzeba raz na jakiś czas poświęcić mu czas i wymienić w nim to co trzeba, bowiem inaczej później może spotkać kogoś niemiła niespodzianka. A z reguły takie dzieją się w najmniej przyjemnym momencie, kiedy samochód jest najbardziej potrzebny.

Diesel to auto dość specyficzne, o czym należy pamiętać. To auto dość proste, lecz wymagające od swojego właściciela odpowiedniego wkładu. Kto nie umie powyższych prac dokonać sam, warto już teraz umówić się na wizytę w warsztacie.

samochód zimą na zewnątrz
Freepik.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News