Masz silnik typu diesel? Mało kto wie, ale za 40 złotych możesz sam wyczyścić wtryskiwacze

Masz silnik typu diesel? Mało kto wie, ale za 40 złotych możesz sam wyczyścić wtryskiwacze

diesel wtryskiwacze preparat

Podaj dalej

Diesel to dość specyficzny silnik, ale niewątpliwie bardzo lubiany przez kierowców. Wszyscy jednak przyznają otwarcie, że jedną rzeczy której obawiają się najbardziej to awaria wtryskiwaczy. Nie zawsze można je zregenerować, a ich wymiana jest dość kosztowna. W starszych samochodach często brakuje w ogóle sensu decydowania się na ich wymianę, a auto lepiej oddać na szrot. Mimo wszystko warto o nie dbać i to w prosty sposób.

Diesel i czyste wtryskiwacze

Wciąż duża grupa kierowców nie jest do końca przekonana do stosowania uszlachetniaczy do paliw. Tutaj warto się na chwilę zatrzymać i podkreślić jedną rzecz – nie są one uniwersalne. A dokładniej mówiąc silnik typu diesel ma swoje uszlachetniacze, a benzynowy swoje. Pomylić się naprawdę trudno dokonując zakupu, bo ta informacja z reguły zawarta jest już na przodzie opakowania.

Paliwa które wlewamy na stacjach, zwłaszcza te droższe i w popularnych sieciach, także posiadają swoje uszlachetniacze. Jedni gwarantują, że dane paliwo przejdzie o daną ilość kilometrów więcej, inni natomiast to, że nie będzie znakomicie odpalać do danej minusowej temperatury. Uszlachetniaczy jest jednak więcej i warto pochylić się nad nimi będąc w sklepie motoryzacyjnym czy nawet markecie.

A warto zwrócić uwagę zwłaszcza na jeden – ten odpowiedzialny za czyszczenie wtryskiwaczy. Te tak jak już zaznaczaliśmy, są niezwykle cenne, a przy tym delikatne. Wszelkiego rodzaju brudy przyczyniają się do utraty mocy czy szarpaniem silnika, więc pomoc takiego dodatku do paliwa jest wręcz nieoceniona. Choć oczywiście też nie można mylić jednej rzeczy. Dodatek oczyszcza układ wtryskowy, a nie regeneruje go.

Cena produktu? Nic nie rozkujesz, a tylko można na tym skorzystać

Decydując się na uszlachetniacz, warto wybrać ten markowy i sprawdzony. Jakie to są najlepiej zasięgnąć wiedzy w internecie od osób, które już sięgały po takie produkty. Rzecz jasna sprawdzeni producenci gwarantują wysoką jakość i warto sięgać po ich środki. A i też cena nie jest specjalnie wysoka, bowiem średnia cena około 40 złotych.

Oczywiście tego typu środki nie są tylko do silników typu diesel, ale również benzynowych. Głównie pomagają one w usuwaniu osadów z wtryskiwaczy, zaworów, świec zapłonowych i komory spalania. Cenowo wszystko wygląda podobnie. Przed jesienią i zimą, to na pewno warte rozważenia, aby przy niskich temperaturach silnik nie miał dodatkowych trudności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News