Masz silnik diesla? Zobacz jak samemu prawidłowo i łatwo wyczyścić wtryskiwacze

Masz silnik diesla? Zobacz jak samemu prawidłowo i łatwo wyczyścić wtryskiwacze

diesel wtryskiwacze

Podaj dalej

Wtryskiwacze to jeden z najbardziej newralgicznych elementów, jeżeli chodzi o samochody posiadające silnik diesla. Ich awaria może wprowadzić właściciela pojazdu w spory kłopot, bowiem wówczas musi głębiej sięgnąć do portfela. A nie zawsze jak wiadomo regeneracja może okazać się możliwa. Co zatem zrobić, aby zniwelować ich uszkodzenie do minimum?

Dbaj o wtryskiwacze, jeżeli masz silnik diesla

silnik diesla wtryskiwacze

Jeżeli nic złego się nie dzieje, jeżeli chodzi o nasze wtryskiwacze to mamy ogromny powód do zadowolenia. Wtedy najlepiej stosować wobec nich profilaktykę, aby ich zużycie opóźnić do maksimum bądź wręcz zniwelować. Tutaj jednak ważna jest konsekwencja i odpowiedzialne podejście do tematu.

A dbać o ten element można na dwa sposoby. Najlepszym i najczęściej stosowanym sposobem przez kierowców jest stosowanie specjalnych środków, które czyszczą wtryskiwacze. Tutaj jednak istotny jest ich dobór i stosowanie metody ”na tanie rzeczy mnie nie stać”.

Chodzi mianowicie o to, aby kupować preparaty markowe, dobrych i sprawdzonych producentów. Wydanie większej kwoty jednorazowo przyniesie lepszy rezultat niż wydawanie po kilka razy mniejszych kwot, na mniej sprawdzony środek.

wtryskiwacze silnik diesla

Mechanik także może pomóc

O wtryskiwacze można zadbać także oddając samochód do warsztatu. Kierowcy rzadko decydują się jednak na taką profilaktykę, bo wiadomo, że wiąże się to z wydatkiem. Mechanicy mają dostęp do specjalistycznych preparatów, które nie są dostępne na rynku. Z ich pomocą można całą procedurę wykonać znacznie lepiej.

Ta jednak wymaga dokładnej diagnostyki, ponieważ może się okazać, że na próby udrożnienia wtrysków jest już po prostu za późno. Zazwyczaj cały zabieg wygląda niemal identycznie, jak w momencie gdy już czujemy, że wtryskiwacze nie pracują prawidłowo.

wtryskiwacze paliwa

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News