Masz silnik diesla? Zacznij odkładać pieniądze na przyszłoroczny przegląd, jeżeli chcesz jeździć

Masz silnik diesla? Zacznij odkładać pieniądze na przyszłoroczny przegląd, jeżeli chcesz jeździć

dpf

Podaj dalej

Właściciele samochód z silnikiem diesla mogą mieć w przyszłym roku nie lada kłopot. Zwłaszcza ci którzy nie do końca tak naprawdę wiedzą czym jeżdżą – a takich nie brakuje. Wizyta na corocznym przeglądzie może okazać się niemiłą niespodzianką.

Polski rząd planuje pozbyć się z dróg samochodów w bardzo kiepskim stanie technicznym, w zwłaszcza tych z wyciętym filtrem DPF. Poinformował o tym sekretarz stanu w resorcie infrastruktury mówiąc, że wkrótce zostanie przedstawiony nowy projekt zmiany ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Jedna z najistotniejszych zmian dotyczy z filtra DPF lub FAP. Filtr cząstek stałych to rozwiązanie, które ma zmniejszać emisję szkodliwych substancji zawartych w spalinach samochodowych, a szczególnie rakotwórczych cząsteczek sadzy.

Nagranie z wypadku na rondzie w Rąbieniu. Samochód leciał kilka metrów nad ziemią!

Kierowcy aut napędzanych silnikami diesla ochoczo usuwają ten element z układu wydechowego, gdyż trzeba go wymieniać po kilkudziesięciu tysiącach przejechanych kilometrów. A cena takiej wymiany zależnie od samochodu może wynieś kilka tysięcy złotych, a nawet przekroczyć kwotę dziesięciu tysięcy.

Wielu kierowców nawet kupując samochód z silnikiem diesla nawet nie zwracało na taki ”szczegół”  uwagi, w trakcie zakupu. Teraz może okazać się, że nie przejdą przeglądu, a wstawienie filtra będzie droższe niż wartość samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News