Masz punkty karne? Nie zwlekaj, bo to ostatni dzwonek na to, aby się ich pozbyć

Masz punkty karne? Nie zwlekaj, bo to ostatni dzwonek na to, aby się ich pozbyć

wyzsze punkty karne

Podaj dalej

Jak już wiadomo od kilku dni, jeżeli chodzi o punkty karne nakładane na kierowców, tutaj czeka nas niemała rewolucja. Jedną z najbardziej istotnych zmian jest to, że nie będzie już można w żaden sposób pozbyć się tych punków karnych, jakie zostały na nas nałożone. Z tego też powodu to ostatni dzwonek dla tych kierowców, których bilans jest chociażby bliski utraty prawo jazdy.

Ostatni moment na to, aby punkty karne zmalały

Oczywiście warto pamiętać, że dalej obowiązuje ”stary”, a więc wciąż aktualny system. Co za tym idzie, jeżeli punkty karne otrzymamy teraz, to te będą obowiązywały rok. Podobnie jak te które otrzymaliśmy wcześniej, jak i te które jeszcze potencjalnie możemy otrzymać. Wszystko do czasu, aż w życie wejdą nowe przepisy, a więc pozostało jeszcze kilka miesięcy.

Jednakże, gdy sytuacja ulegnie zmianie, wówczas nie będzie można już redukować punktów. Z tego też powodu coraz więcej osób zaczyna się interesować tym, aby zmniejszyć sobie ich ilość przed zmianą prawa. WORD-y w Polsce mają w tym temacie coraz więcej zapytań, a i też coraz więcej chętnych. Wszystko po to, aby nie mieć kłopotów w niedalekiej przyszłości.

Zwłaszcza, że nowa punktacja będzie wyglądała zupełnie inaczej. Maksymalnie obecnie możemy dostać 10 punktów, a po zmianach będzie to 15. Co za tym idzie, dodając to co mamy teraz, nasze uprawnienia mogą zniknąć szybciej niż myśli. Warto zatem zastanowić się dwa razy, czy nie warto poświęcić nieco czasu na to, aby zmniejszyć ilośc punktów na szkoleniu. Zwłaszcza, że te może dodatkowo zaprocentować.

.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News