Masz prawo jazdy tej kategorii i szukasz pracy? Chcą cię z otwartymi rękami i naprawdę bardzo dobrze płacą

Masz prawo jazdy tej kategorii i szukasz pracy? Chcą cię z otwartymi rękami i naprawdę bardzo dobrze płacą

Polskie Prawo Jazdy

Podaj dalej

Kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy i szukają pracy powinni bardzo mocno zainteresować się tą ofertą. Wysokie zarobki zawsze kuszą, a tutaj naprawdę jest okazja do tego, aby bardzo dobrze zarobić. Wielka Brytania zmagająca się z ogromnym brakiem kierowców otwiera się na kierowców z innych krajów. Tamtejszy  rząd właśnie ogłosi szczegóły dotyczące tymczasowego programu wizowego.

Prawo jazdy C+E gwarancją dobrze płatnej pracy na Wyspach

Zmiany w przepisach imigracyjnych są konieczne, bowiem kraj zmaga się ze zbyt małą ilością kierowców. Wcześniej tego typu prace wykonywały głównie osoby zza granicy, ale po tym jak Wielka Brytania wystąpiła z Unii Europejskiej rozpoczęły się problemy. Okazało się, że wystarczająca ilość obywateli nie posiada uprawnień, a ci, co je mają nie chcą pracować w takim zawodzie.

Z tego też powodu powstają ogromne problemy z dostawami. Najbardziej przekonują się o tym sklepy oraz stacje paliw. W wielkich supermarketach brakuje towarów i półki świecą pustkami. Z kolei stacja BP czy Sainsbury’s na Wyspach musiały zamknąć kilkadziesiąt swoich punktów, bowiem olej napędowy i benzyna nie dojechały na czas i nie ma co sprzedawać.

Jako, że sytuacja jest naprawdę poważna rząd zdecydował się wydać 5 tysięcy pracowniczych wiz tymczasowych, jakie otrzymają zagraniczni kierowcy posiadający prawo jazdy głównie C+E. Wielka Brytania zapowiedziała, że problem mimo wszystko będzie chciała rozwiązać na własnym podwórku i stworzy odpowiedni program zachęcający swoich obywateli do pracy w tym zawodzie.

Panika na stacjach paliw

Premier Wielkiej Brytanii zaapelował do swoich obywateli, aby nie panikowali. Ci nie tylko tankują paliwo do baku, ale również do kanistrów. Tym samym mocno utrudniają życie innym osobom i problem się zapętla na kolejnych stacjach paliw. W komunikacje podkreślono, że paliwa starczy dla wszystkich, bo nie olej napędowy i benzyna jest tutaj problemem.

Problemem jest wyłącznie brak osób posiadających prawo jazdy C+E, które mogłyby rozwozić towar. Identyczna sytuacja z wykupowaniem na zapas jest w sklepach. Społeczeństwo samo się negatywnie nakręca i powoduje jeszcze większy problemem z brakami towarów. Mimo wszystko zanim sytuacja zostanie w pełni opanowana przez kraj, trzeba będzie jeszcze poczekać kilka tygodni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News