Masz odłożone 5 tysięcy złotych? Będziesz mógł tankować na stałe paliwo o ponad połowę taniej!

Masz odłożone 5 tysięcy złotych? Będziesz mógł tankować na stałe paliwo o ponad połowę taniej!

stacje paliw stacja diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę w jakiej cenie obecnie jest paliw. Za diesel i benzynę płaci się średnio około 7 złotych, ale może jeździć za naprawdę tańsze pieniądze. Będąc bardziej precyzyjnym podróżowanie może być tańsze o połowę tańsze! Coraz więcej kierowców decyduje się na taki krok, tym bardziej, że oszczędności widać gołym okiem.

Paliwo 50% tańsze

Paliwo kupimy za inną cenę
fot. freepik.com – oskanov

LPG swego czasu kosztowało w okolicach 2 złotych, a obecnie jest to cena na poziomie około 3 złotych. Mimo, iż jest drożej to jednak i tak jest bardzo tanio na tle diesla i benzyny – średnia cena jest niższa o ponad 50 procent. Dlatego też wszyscy starając się uciekać w kierunku autogazu i to nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie.

Moda na autogaz rośnie z roku na rok, a największe skoki notowane są m.in. we Francji czy Czechach, ale tak naprawdę większe zainteresowanie wykazywane jest wszędzie. Zakłady specjalizujące się w montażu instalacji gazowej mają ręce pełne roboty, a terminy dla nowych klientów bywają bardzo odległe. Nie zraża to jednak chętnych, aby wpisać się na listę i czekać. Wszystko po to, aby z czasem tankować taniej paliwo.

Tym bardziej, że sama inwestycja nie jest aż tak kosztowna, jak może się wydawać. Maksymalny koszt to około 5 tysięcy złotych, ale zależnie od generacji może to być znacząco taniej. Wiele zależy od tego, jakim dysponujemy samochodem, który ma zostać przerobiony. Warto zorientować się w temacie i zorientować się, czy nie warto pójść takim kierunkiem. Tym bardziej, że inwestycja zwraca się bardzo szybko – zwłaszcza, jeżeli dużo jeździmy.

Paliwo poniżej średniej
fot. freepik.com – Mstandard

Duże wydatki za LPG? Bzdura!

Tanie paliwo to na pewno duży plus, ale trzeba pamiętać, że instalacja gazowa wiąże się z dodatkowymi opłatami. Nie są one jednak duże i nie powinny nikogo odstraszać. Za przegląd samochodu trzeba zapłacić tylko 69 złotych więcej, a do tego dochodzi wymiana pewnych elementów. Łączny koszt nie jest wyższy niż około 300-400 złotych.

Na tle zaoszczędzonych pieniędzy, to niewielki wydatek.

benzyna diesel ceny paliw paliwo ropa
fot. freepik.com – Rawf8.com

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News