Masz kredyt? Przez 800+ nie ma co liczyć na to, że jego rata będzie mniejsza

Masz kredyt? Przez 800+ nie ma co liczyć na to, że jego rata będzie mniejsza

nowy dodatek 800

Podaj dalej

Złe wieści dla osób, które posiadają kredyt i to w dodatku na wyższą kwotę. W najbliższym czasie przez 800+ nie ma co liczyć na to, że rata będzie mniejsza. To samo tyczy się osób, które planują sięgnąć po pomoc finansową do banku w najbliższym czasie. I to bez względu na to czy należy im się świadczenie z programu Rodzina 500+ czy nie. Konsekwencje odczują wszyscy.

800+ a kredyt

dodatek rodzice
fot. freepik.com – mrshing08

Każdy doskonale wie i odczuwa na własnej skórze to, jak w ostatnim czasie zmieniła mu się rata za kredyt. Z radością na to wszystko spoglądają ci, którzy nigdy nie muszą sięgać po taką pomoc w normalnym funkcjonowaniu. Spłacamy znacznie więcej niż tak naprawdę pożyczamy, a kwoty są tak duże, że można pomyśleć iż to nic innego jak wyzysk. Tak działa jednak system i każdy ma tego świadomość.

Eksperci od finansów mówią jasno – przez 800+ nie ma co liczyć na to, że stopy procentowe odpadną tak szybko, jakby mogły. Oznacza to, że choć otrzymamy dodatek w wysokości 300 złotych, to jednak kredy i jego rata wciąż będą znacząco dawać wszystkim w kość. Nie będzie możliwości zyskania dodatkowych oszczędności przez niższą spłatę.

Ten rok, jak i następny będzie rokiem ”przejściowym” i wyczekiwania na lepsze czasy. W 2025 roku można spodziewać się tego, że inflacja dobije do poziomu około 5 procent i wtedy wróci większa ”normalność”. O ile oczywiście do tego czasu nic się nie wydarzy, a i zarobki pójdą odpowiednio w górę, aby wyrównać straty dla ludzi.

program 800+ rodzina
fot. freepik

Wydatki socjalne największym kłopotem?

Wszelkiego rodzaju dodatki, jakie oferuje rząd są dla obywateli bardzo cenne. Niestety kij ma zawsze dwa końce i trzeba pamiętać o tym, że oddziałuje to także w drugą stronę. Trzeba pamiętać o konsekwencjach jakie wywołują takie czynniki. Jednym z nich jest niewątpliwie to, że trudniej będzie wyjść z wysokiej inflacji.

A oprócz 800+ w ostatnim czasie były waloryzacje bardzo wielu innych świadczeń socjalnych. Do tego trzeba pamiętać o 13. i 14. emeryturze i wielu innych pobocznym programach. Najbliższe miesiące nie będą łatwe, ale powoli sytuacja będzie się poprawiała.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News