Masz diesel? W połowie września wielu kierowców będzie rozczarowanych. Możliwa nawet zmiana samochodu

Masz diesel? W połowie września wielu kierowców będzie rozczarowanych. Możliwa nawet zmiana samochodu

spaliny silnik samochod

Podaj dalej

W połowie września wielu kierowców posiadających silnik typu diesel może przeżyć szok, po informacji jaką usłyszy.  Może się okazać, że znaczna część osób będzie zmuszona do tego, aby sprzedać swój samochód, aby móc dalej normalnie funkcjonować w społeczności. Strefy czystego transportu wchodzą do gry i na pewno zaskoczą – niekoniecznie pozytywnie.

Diesel będzie zakazany w wielu miastach?

spaliny silnik podatek
fot, freepik

12-14 września odbędzie się Kongres Nowej Mobilności w Łodzi. To właśnie tam mają paść deklaracje włodarzy miast odnośnie stref czystego transportu. Temat jest niezwykle trudny, ale nie jest tajemnicą, że większe miasta w Polsce chcą wyjść naprzeciw temu i mimo wszystko wprowadzić zakazy dla starych silników typu diesel i nie tylko.

Nieoficjalnie wiadomo, że niektóre miasta już prace nad planem jak wdrożyć takie rozwiązania. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby miały one realne odzwierciedlenie w pomocy walki z zanieczyszczeniami, a przy tym nie utrudniały życia mieszkańcom. Pogodzić to jest jednak niezwykle trudno, o czym przekonał się rząd. Umył od tego ręce i zrzucił wszystko na samorządowców.

Sam kongres to nie tylko ogłoszenie tego typu decyzji i ich omawianie. To także rozmowa o przyszłości – tej niedalekiej, związanej z elektromobilnością. Wszelkiego rodzaju pomysły i rozwiązania w kwestii propagowania tego są niezbędne. To właśnie edukacja ma być jednym z kluczowych czynników rozmów w kontekście nadchodzących zmian i przemian.

nowy podatek spaliny
fot. freepik

Zagadka do rozwiązania

Kluczowe pytanie jest takie, w jakie samochody uderzą samorządy. Chodzi oczywiście o normy emisji spalin. Wiadomo, że w Polsce jest bardzo wiele starych samochodów, które jest niezwykle ciężko wyeliminować z ruchu. Nawet zasłużony wiek w tym nie przeszkadza. Dlatego też głównie takie auta mają zostać wykluczone z wjazdu do stref czystego transportu.

Który diesel sprzedaje się najlepiej w Polsce
fot. freepik.com – gajove

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News