Masz diesel? Rząd otrzymał zaskakujący pomysł w sprawie wprowadzanych zakazów. Co to zmieni dla kierowców?

Masz diesel? Rząd otrzymał zaskakujący pomysł w sprawie wprowadzanych zakazów. Co to zmieni dla kierowców?

Podaj dalej

Wciąż z niecierpliwością wielu kierowców w Polsce czeka na ogłoszenie informacji w związku z powstaniem stref czystego transportu. Temat dotyczy najbardziej posiadaczy samochodów z silnikiem typu diesel, ale jak wiadomo także jednostek benzynowych i LPG. Są nowe informacje w tej sprawie na które niewątpliwie wszyscy czekamy.

Diesel i jego zakaz. Od kiedy?

diesel samochod co2

Najważniejszym pytaniem pozostanie niewątpliwie to, kiedy w końcu te zakazy wejdą w życie. W tej sprawie zaapelowali już urzędnicy z Wrocławia, którzy mają dość wyczekiwania. Podkreślają oni w swoim piśmie, że nie tylko dla nich jest istotne to, aby wykluczyć najbardziej zanieczyszczające powietrze grupy pojazdów.

Zaznaczają oni także, że nie jest to wyłącznie istotne dla samych samorządów, ale również dla kierowców. Ci którzy posiadają stary diesel czy benzyniaka, chcieliby w końcu dowiedzieć się, na czym dokładnie stoją. Zwłaszcza jeżeli czynią przymiarki do zmiany samochodu.

Problem może dotyczyć w dużej mierze młodych kierowców, dla których stary zużyty samochód jest ich pierwszym. Mało kogo stać na to, aby od razu inwestować w coś lepszego. Zwłaszcza, że pierwsze auto ma pomóc w nauce jazdy, która niewątpliwie odbywa się wówczas najbardziej.

diesel zakaz polska

Ważna inicjatywa

Większe miasta w Polsce walczą z zanieczyszczeniami, jakie powodują stare samochody. A problem jest dla nich ogromny i ciężki do wyeliminowania z perspektywy własnych możliwości. Potrzebują do tego odpowiednich narzędzi, których jak na razie rząd im nie daje.

Oczywiście same strefy czystego transportu to jedno, a to jak mają one wyglądać to drugie. Już wiadomo, że wedle tego co jest zapisane w projekcie kierowcy posiadający stary diesel i tak będą mogli wjechać w ”zielone miejsca”. Wystarczy tylko, że za to zapłacą niewielką sumę.

kopcacy diesel silnik

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News