Masz diesel lub benzyniaka? Zaszły duże zmiany i kierowcy przestali wozić ze sobą te elementy wyposażenia

Masz diesel lub benzyniaka? Zaszły duże zmiany i kierowcy przestali wozić ze sobą te elementy wyposażenia

zestaw narzedzi diesel

Podaj dalej

Kierowcy nieco starszej daty doskonale pamiętają, jak musieli wozić ze sobą dość spory zestaw naprawczy, zwłaszcza wyruszając w dalszą drogę. Obecnie posiadacz samochodu typu diesel czy benzyniak ani myśli o tym, aby zabierać miejsce w swoim bagażniku na takie rzeczy. Współcześnie tego typu problemu rozwiązuje się zupełnie inaczej.

Diesel i benzyniak mają naturalnie większa powierzchnie

diesel narzedza bagaznik

Obecnie mało który kierowca myśli o tym, aby wozić ze sobą lewarek, klucz do kół i walizkę z narzędziami. Uważa się to za zbędne elementy w pojeździe, które nigdy się nie przydadzą. No chyba, że ktoś ma smykałkę do napraw czy wymian kół w ekstremalnych warunkach drogowych, lecz to zupełnie inna sprawa.

Współcześnie wszelkie problemy z samochodem rozwiązują nasze ubezpieczalnie, wraz z wykupieniem pakietu assistance. Roczny koszt usługi w okolicach 100 złotych jest dość śmieszy patrząc, jak duży zakres usług jest nam oferowany. A mowa o wymianie koła, naprawie pojazdu na miejscu w razie takiej możliwości, odpalenie samochodu po kablach aż po lawetę do mechanika.

Im wyższy pakiet tym w grę wchodzą jeszcze ciekawsze dodatki jak darmowe wypożyczenie samochodu na czas naprawy awarii, holowanie na całą Europę, a w razie potrzeby i hotel. Jaki jest zatem sens wożenia ze sobą narzędzi? Praktycznie dla przeciętnego Kowalskiego żaden. Zdecydowanie lepiej rocznie wydać 100-200 złotych i spać spokojnie, nie brudząc przy tym rąk.

lewarek diesel samochod

Lewarek idzie w niepamięć

Choć kiedyś było ciężko wyruszać w podróż bez lewarka i klucza do kół, dziś to już wydaje się być tylko wspomnienie. Sieci drogowych usług rozwinęły się przez ostatnie lata na ogromną skalę. Nie trzeba martwić się o pomoc w żadnym zakątku kraju, a także praktycznie i Europy.

Oczywiście znajdują się takie osób, które przeliczą sobie, że w skali np. 10 lat jest to wydatek około 1 000 złotych, a awaria zapewne nie trafi się żadna. Do tego wspomniany zestaw kosztuje niewiele i można zrobić wszystko samemu. Wygoda jednak sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na taki krok, bo wydatek w skali rok jest żaden, a spokoju i komfortu jak daje taka usługa, nikt nie zwróci.

narzedzia bagaznik diesel

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News