Masz diesel lub benzynę? W jednym i drugim przypadku kierowcy muszą o tym pamiętać

Masz diesel lub benzynę? W jednym i drugim przypadku kierowcy muszą o tym pamiętać

Podaj dalej

Wymiana to słowo, które przyświeca kierowcom samochodów z silnikiem diesel i benzynowym w tym okresie. A jest jedna w szczególności bardzo ważna, którą poniektórzy potrafią lekceważyć. Do tematu trzeba jednak podejść jako odpowiedzialna osoba i zadbać o auto, a przy tym o siebie.

Zobacz na GeekBlog.pl: iPhone będzie miało nowy sposób aktualizowania? Nadchodzą spore zmiany

Prowadź diesel i benzyniaka wygodnie i w zdrowiu

diesel dywanik samochodowy

Trzeba pamiętać o tym, że dywaniki samochodowe są wyposażeniem sezonowym. W okresie jesienni i zimy najlepiej korzystać z dywaników gumowych, z kolei gdy przychodzi wiosna należy wymienić je na materiałowe. Niektórzy nie widzą w tym potrzeby i powodów, a jednak ma to większy sens niż uważają.

Wiosną i latem nie ma potrzeby, aby chronić samochód przed wilgocią tak jak zimą. Wnoszenie wody do pojazdu jest mocno ograniczone, a temperatury sprawiają, że te ilości które się pojawią, momentalnie wyparowują. Nie ma zatem żadnych obaw, że zaszkodzimy sobie, a zwłaszcza pojazdowi.

Dywaniki materiałowe są zaprojektowane w taki sposób, aby znakomicie wyłapywać kusz w samochodzie. Gromadzą wszelkie pyły wśród swoich włókien sprawiając, że te nie przemieszczają się po wnętrzu naszego auta. Tym samym nie musimy ich wdychać w tak dużych ilościach jak potencjalny byśmy mogli.

diesel wymiana dywanikow

Odkurzanie to podstawa

Kierowcy którzy mają problem z dbaniem o samochód muszą pamiętać, że wiosną i latem trzeba częściej sięgać po odkurzacz. A zwłaszcza dużą uwagę skupić głównie na dywanikach, które należy odpowiednio oczyścić. Warto również w miarę możliwości wyprać je raz na kilka tygodni, gdy jest tego większa potrzeba.

Dbając w samochodzie napędzanym przez diesel i benzynę o dywaniki, podróżowanie stanie się znacznie przyjemniejsze. Z kolei nasze płuca będą mogły oddychać czystym powietrzem. W końcu samochód jest po to, aby nam służył, a przebywanie w nim musi być przyjemnością.

dywanik materialowy diesel

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News