Mapa Polski z zaznaczonymi śmiertelnymi wypadkami. Policja znów rusza z akcją

Mapa Polski z zaznaczonymi śmiertelnymi wypadkami. Policja znów rusza z akcją

Podaj dalej

Podobnie jak w ubiegłe wakacje tak i w te policja opublikowała mapę Polski na której będzie zaznaczała, gdzie dochodziło do śmiertelnych wypadków. Celem tego typu działania jest uświadomienie skali niebezpieczeństwa w okresie wakacji. Istotne jest również pokazanie, na jakich drogach i w jakich miejscach najczęściej dochodzi do śmiertelnych wypadków.

Bez wątpienia w ubiegłym roku tego informacje pokazywane na mapie wywoływały duże poruszenie. Patrzenie na tego typu statystykę powinno skłonić wiele osób do refleksji. A zwłaszcza zrobienia wszystkiego, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której sami moglibyśmy się w niej znaleźć.

Policja rusza z mapą Polski

W tym roku będzie można uzyskać znacznie więcej informacji o samym zdarzeniu. Dana osoba będzie mogła dokładnie dowiedzieć się o rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

mapa wypadkow

Dane będą uzupełniane codziennie na podstawie informacji przekazywanych z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Należy tutaj mieć na uwadze, że za każdą kropką która pojawi się na mapie kryje się ludzka tragedia.

Wakacje 2019

W ubiegłym roku na mapie Polski znalazło się 582 punkty. Choć każdy chciałby, aby do końca wakacji na nie znalazła się na mapie żadna kropka, to pozostaje mieć głównie nadzieje, że będzie ich mniej niż rok temu.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News