Mandat znienacka. Coraz więcej kierowców przekonuje się o nim otwierając skrzynkę na listy

Mandat znienacka. Coraz więcej kierowców przekonuje się o nim otwierając skrzynkę na listy

mandat kierowca taryfikator

Podaj dalej

Mandat jest czy mandatu nie ma i nie będzie? To pytanie staje się obecnie coraz częściej zadawane przez każdego kierowcę. Tyle tylko, że jego adresatem jesteśmy sami my, bowiem każda podróż samochodem pomału staje się wielką zagadką. Krótko mówiąc, nikt nie ma gwarancji, że dany dzień nie zakończył się mandatem.

Mandat po kilku tygodniach

kierowca prędkość a zużycie paliwa
fot. freepik

Oczywiście, taką pewność możemy mieć, jeżeli mamy w pełni świadomość, że jeździmy przepisowo. Ale tak naprawdę w głowie zawsze może pozostać pewien znak zapytania. Nigdy, bowiem nie możemy mieć gwarancji, że mniej świadomie czegoś nie przeskrobaliśmy bądź jak zinterpretuje to policja.

Bo chodzi o nagrania z drona, które stają się coraz bardziej modne i coraz bardziej skuteczne. Policja coraz chętniej ich używa i nie ukrywa, że sprawdzają się one doskonale w walce z piratami drogowymi. Z pomocą tych urządzeń kontrolowane są m.in. skrzyżowania, przejścia dla pieszych, czy przejazdy kolejowe.

W bardzo szybko i prosty sposob kierowca może otrzymać zatem mandat na 2 500 złotych, jeżeli nie zatrzyma się przed przejściem. Odebranie listy z taką karą to dla wielu osób najgorsze co mogą otrzymać w życiu. Dlatego też tak ważne przestrzeganie jest przepisów 24 godziny na dobę. Bez względy na to, czy aplikacja pokazuje nam patrol policji w okolicy, bądź czy sami go widzimy.

mandat pieniadze kierowca
fot, policja,pl

Krótki czas pracy – wysoka skuteczność

Dron posiada wiele zalet, jeżeli chodzi o pracę w policji. Wystarczy, że zawiśnie i przez dłuzszy czas będzie rejestrował dane miejsce. W tym czasie zbierany jest materiał, który później zostaje podany analizie i na tej podstawie szykowany jest mandat, dla każdego co złamał przepisy. W przypadku zwykłych kontroli wszystko trwa znacznie wolniej.

Policja będzie w najbliższym czasie inwestować w nowoczesne rozwiązania, takie jak to. Można spodziewać się zatem, że coraz więcej jednostek będzie wyposażanych w coraz większość ilość takiego sprzętu. To tylko i wyłącznie plus, bowiem wszystkim nam powinno zależeć na tym, aby na drogach było po prostu bezpieczniej.

policja kontrola mandat
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News