Mandat za wyprzedzanie znacznie droższy niż 1000 złotych. Policja wystawia nawet kilkukrotność tej sumy

Mandat za wyprzedzanie znacznie droższy niż 1000 złotych. Policja wystawia nawet kilkukrotność tej sumy

mandat taryfikator policja

Podaj dalej

Kierowcy mający smykałkę do tego, aby przeprowadzać wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, miejcie się na baczności. Sam mandat może być znacznie większy niż wskazuje na to taryfikator. A od nowego roku ten pokazuje, że dana osoba może otrzymać zarówno 1000 złotych, jak i 5 punktów karnych. To jednak wariant minimum jak się okazuje.

Mandat wyższy niż myślą kierowcy

mandat kontrola policja
lubuska.policja.pl

Chodzi o tzw. zbieg wykroczeń, a więc popełnienie kilku przewinień w jednym czasie. Są już udokumentowane nagraniami przez grupę speed materiały, na których kierowcy otrzymują za wyprzedzanie mandat w wysokości nawet… 5 tysięcy złotych! Co za tym idzie, łatwo jednym manewrem doprowadzić do tego, aby stracić prawo jazdy.

Nieprzypadkowo mówi się, że wyprzedzanie to jeden z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej niebezpiecznych manewrów. Jeżeli ktoś przygotuje się źle do tego manewru może po prostu spowodować ogromne nieszczęście na drodze. Zwłascza jeżeli ma on miejsce na drodze dwukierunkowej.

Warto zatem patrzeć na znaki, patrzeć na linie na drodze, a co najważniejsze – patrzeć przed siebie. Nawet jeżeli czujemy się pewnie za kierownicą, to złe obliczenie prędkości, odległości i złe przygotowanie się do manewru, może być bardzo niebezpieczne. A jeżeli zobaczy to policja, wiąże się to z tym, że otrzymamy bardzo wysoki mandat.

mandat policja predkosc
lubuska.policja.pl

Policja może ukarać dodatkowo za wszystko

Jeżeli funkcjonariusz zobaczy złe wyprzedzanie, to możemy otrzymać mandat w wersji full. Dodatkowa kara może być za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, za wyprzedzanie pod zakazem, czy na wzniesieniu. Koniec końców może uzbierać się dość pokaźna suma, w którę ciężko będzie uwierzyć, gdy przedstawi ją policjant.

Zwłaszcza w okresie wakacyjnym policja będzie bardzo uczulona m.in. na tego typu zachowania kierowców. W wakacje dochodzi do największej ilości tego typu zdarzeń na drodze, które bardzo często kończą się wypadkami. Nie warto się śpieszyć, bo kilka minut później, gdy np. zajedziemy na wakacje, nie sprawią, że coś stracimy. A stracić można znacznie więcej.

mandat szybka jazda
lubuska.policja.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News