Mandat za mandatem. Fotoradar w Polsce praży się już nie tylko od słońca, ale intensywnej pracy

Mandat za mandatem. Fotoradar w Polsce praży się już nie tylko od słońca, ale intensywnej pracy

fotoradar diesel mandaty

Podaj dalej

Każdy fotoradar w Polsce w ostatnich tygodniach ma coraz więcej pracy, a co za tym idzie przegrzewać się może nie tylko od promieni słońca. W ubiegłym miesiącu wszystkie urządzenia zarejestrowały blisko 138 tysięcy naruszeń kierowców. Przewidywania wskazują, że liczba ta w kolejnych miesiącach będzie rosła.

Fotoradar, czyli droższe wakacje

Obecnie zaczyna się okres, w którym coraz więcej Polaków zaczyna podróżować. Głównie weekendowo, gdzie każdy szuka relaksu, odpoczynku i chwilowego odprężenia. Ale też lada moment wzrośnie liczba dłuższych wyjazdów w kierunku południa kraju, czyli nad morze.

Liczba mandatów jakie wyśle ITD jest niemal identyczna z ilością, jaka była w ubiegłym roku – wtedy 140,3 tys. Niepokojący może być fakt, jak wygląda średnia o którą przekracza jest prędkość, bowiem ta wynosi 25 km/h. Łatwo można wyliczyć zatem, że średnia każdego mandatu to 300 złotych.

Kierowcy muszą mieć się na baczności, aby ich wakacje na które odkładali nie okazały się droższe. Biorąc pod uwagę, że na urlop trzeba jechać i z niego wrócić, może okazać się, że nie jeden kierowca zostanie przyłapany dwukrotnie. Noga z gazu, aby było jak najbezpieczniej.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News