Mandat w wysokości 5 000 złotych jeżeli tutaj wjedziesz. Nie musi stać nawet znak informujący o zakazie

Mandat w wysokości 5 000 złotych jeżeli tutaj wjedziesz. Nie musi stać nawet znak informujący o zakazie

mandat las zakaz

Podaj dalej

Kierowcy, w najbliższym okresie miejcie się na baczności, bowiem łatwo może wam wpaść mandat w wysokości nawet 5 000 złotych. Okres w który właśnie wchodzimy jest wyjątkowy, bowiem las przyciąga niczym magnes. I to nie tylko wielbicieli grzybów, ale także tych którzy lubią spacerować i poczuć zapach prawdziwej natury. Ale, żeby ta natura faktycznie była prawdziwa nie są tam mile widziane samochody.

Wysoki mandat za wjazd do lasu

O tym, że do lasu nie wolno wjeżdżać powinien wiedzieć każdy. Straż leśna, ale nawet policja, która w tym czasie kontroluje tego typu miejsca, może nałożyć na nas bardzo mandat. Jego wysokość zaczyna się od 20 złotych, ale kończy się na 500 złotych. To jednak nie koniec, bo jeżeli naprawdę przesadzimy, to sprawa może być skierowana do sądu, a tam już grzywna sięga 5 000 złotych.

Polacy niestety nagminnie łamią pod tym względem przepisy. Jeżeli by mogli wjechaliby praktycznie do środka lasu i tam pozostawili samochód. Trzeba pamiętać, że w lesie też nie jesteśmy sami, bowiem żyją tam różne zwierzęta które łatwo spłoszyć. W dodatku samochodem można doprowadzić do wielu zniszczeń tego, co natura przez ostatnie lata tworzyła.

Nawet jeżeli nie ma znaku zakazu wjazdu, to trzeba mieć w głowie informację, że i tak nie wolno nam wjeżdżać do lasu. Jest tylko jeden wyjątek kiedy możemy to zrobić. Musi być w jasny i czytelny sposób ustawione oznakowanie, że na tym odcinku dozwolony jest wjazd. Powinna być również informacja do jakiego momentu można się poruszać pojazdem.

Pilnuj się, gdzie pozostawiasz pojazd

Nie tylko wjeżdżając do lasu można otrzymać mandat, ale także parkując przed nim. Tutaj także należy zwrócić starannie uwagę, gdzie pozostawiamy pojazd. Nie ma co się oszukiwać, ale większość kierowców robi to po omacku. W ten sposób mogą m.in. utrudnić wjazd służbom. Gdzie to zrobić najlepiej w bezpieczny sposób? Służy do tego m.in. specjalna strona czaswlas.pl bądź po prostu oznakowanie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News